ИСТАНБУЛ 2,3,4 ИЛИ 5 НОЌЕВАЊА – АВИОНСКА ПРОГРАМА

Истанбул! Местото што ги исполнува сите желби на светот и Ви ги отвора портите кон непроценлива убавина, историја, шопинг и флерт на два континенти. Главниот град на 3 империи ќе Ве освои, бидејќи не е само име од историјата. Ова е единствениот град кој поврзува 2 континенти, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Сепак, Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од над 13 милиони жители.

SHARE
 • Дестинација:Турција
 • Траење:31 денови
 • ДАТУМИ : Sep 25 - Oct 26
  • Хотел:Хотели со 3*,4*,5*
 • ЦЕНА :

  169,00599,00

Clear

Во цената е вклучено

 • Авионски превоз со Пегасус (по лице 20кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 2,3,4 или 5 ноќевања со појадок во некој од предложените хотели
 • Организиран трансфер на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел – аеродром (Sabiha Gokcen).

Во цената не е вклучено

 • Патничко и здравствено осигурување
 • Екстра трошоци во хотел
 • Цена за бебе, возраст 0-1,99 изнесува 40 еур
 • Цена за дете од 02 до 6,99 години 130 еур
 • Цена за еднокреветна или трокреветна соба се добива на барање

Важна напомена:

 • Горенаведените цени не се гарантирани. Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!
 • Плаќањето е задолжително во денари (1 еур=61.8 мкд)
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со мин.6 месеца од денот на патувањето
 • За влез во Р.Турција потребно е да имате сертификат за вакцина со поминати мин. 14 дена од втората доза пред влез во земјата, ПЦР тест (не постар од 72 часа) или брз антигенски тест ( не постар од 48 часа), или сертификат дека сте ја прележале болеста во последните 6 месеци. Сите наведени сертификати се однесуваат за лица посатари од 6 години.
 • Формулар за влез, регистрација на : https://register.health.gov.tr (72 часа пред влез во земјата) – задолжителен.
 • За влез во Македонија потребен е сертификат за прележан COVID 19 во последните 45 дена сметајки од денот на оздравување, или примени најмалку 2 вакцини, или пак Антиген негативен тест или ПЦР негативен тест. Сите горенаведени потврди не се однесуваат и не се задолжителни за лица под 18 години.
 • Цените не важат за време на празници
 • Важно: За резервација задолжителна уплата од 100%, и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100 %.

План и програма

Полетување од Скопје за Истанбул со Пегасус секој ден, според објавен ред на летање. По слетување во Истанбул организиран

Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.

Појадок. Слободен ден за индивидуални разгледи и прошетки. Ноќевање.

Clear