Хотел Радика 5* Маврово

Хотел Радика е идеално место за бегство од градскиот метеж и регенерирање на потребната енергија.  Со чаша македонско вино можете да се опуштите и да уживате во посебната атмосфера и да се уверите во познатата македонска гостопримливост. Собите се со современ, елегантен и удобен мебел, изградени во барок и модерен стил. . Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни, парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени, забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца, велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат.

SHARE
 • Дестинација:Македонија
 • Траење:213 денови
 • ДАТУМИ : Апр 01 - Окт 31
  • Хотел:5*
 • ЦЕНА :

  59,00270,00

Исчисти
број на ноќевања

Цените се по соба на база ноќевање со појадок,  од ноќ според видот на сместување

Цените важат во периодот до 31 Октомври 2022

Вклучено во цената на сместување:

 • Туристичка такса, Осигурување, ДДВ
 • СПА & Фитнесс центар: Внатрешен базен, Џакузи, Сауни, Парни бањи, Приватна кабина со солена вода, Фитнесс центар
 • Спорт Бар: 500 спортски канали, билијард
 • Пинг понг, Фудбалче, Внатрешна детска игрална
 • Паркинг, Интернет, ИП/ТВ

Дополнително се доплаќаат:
Ручек – 1.178 мкд по оброк по лице
Вечера – 1.178 мкд по оброк по лице

Напомена:

 • Деца од 0-4 години сместени со родителите – гратис.
 • Деца од 4-12 години сместени со родителите- 930 мкд по дете по ноќевање.
 • Трето возрасно лице во соба – 1550 мкд по лице по ноќевање.

НАПОМЕНА: Вие го бирате типот на соба што ви одговара, дете до 4 не е земено во предвид во описот, бидејќи не му следува легло и е бесплатно за него.

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “Хотел Радика 5* Маврово”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти
број на ноќевања

ВИДЕО