ХОТЕЛ ОРЛОВЕЦ 5*

Хотел Орловец 5* e модерно планинско одморалиште, со впечатлива фасада од дрво, стакло и камен.Лоциран на 1600 метри надморска височина, во центарот на одморалиштето. Хотелот располага со 210 редовни легла, распоредени во 98 двокреветни соби и 7 апартмани. Секоја соба е опремена според највисоките стандарди за хотел со пет ѕвездички – плазма телевизор, мини-бар, телефон, сет за чај и кафе, балкон, бесплатен електронски сеф и безжичен интернет. Сите бањи во хотелот се опремени со фен, телефон, козметичко огледало, козметика за бања, наметка и со када, во која да релаксирате, по прошетката низ волшебната планина Родопи.

 

SHARE
 • Дестинација:Бугарија
 • Траење:129 денови
 • ДАТУМИ : Дек 01 - Апр 09
  • Хотел:5
 • ЦЕНА :

  66,00348,00

Исчисти
Број на ноќевања

Цените се по соба за 1 Ноќевање со појадок со вклучена туристичка такса

Во цената е вклучено:

 • ноќевање со појадок
 • користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, интернет, паркинг, транспорт до ски лифт (по распоред), ски гардеробер

Дополнителни услови :

 • Доплата за вечера возрасни 23евра по лице на ден, деца од 07-11.99-14евра
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Дете од 6- 11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
 • Дете до од 6 до 11.99 год. на редовно легло – 25% попуст
 • Доплата за еднокреветна соба + 25€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба
 • Доплата за сместување во апартман 2+2 – 45€ на ден
Исчисти
Број на ноќевања

ВИДЕО