ХОТЕЛ КАМЕЛИА КОПЛЕКС 4*

Хотел Камелиа Комплекс 4*се наоѓа на надморска висина од 1650 метри, во близина на ски лифтот Студенец во Пампорово, веднаш покрај стазата бр.7 и нуди директен пристап на ски стазите. Гостите можат  бесплатно да го користат затворениот базен, фитнес салата и  спа центар. Бесплатниот кабловски интернет е обезбеден во цел објект.

Апартманите содржат модерен мебел, flat-screen TV со сателитски канали и сопствено купатило со туш кабина. Собите имаат комплетно опремена  кујна, дневна соба со трпезарија и камин, балкон. Хотелот има надворешно детско игралиште, внатрешно детско игралиште со трамболина, базен со топки и играчки, и повеќе наменски спортски терен на кој може да се игра фудбал или тенис. Обезбеден е и бесплатен паркинг.

Во ресторанот во склоп на хотелот се служи појадок на база шведска маса со разновидни бугарски и европски јадења. Комплексот поседува бар во лобито и традиционална таверна. Во склоп на хотелот се наоѓа и сала за конференции.

SHARE
  • Дестинација:Бугарија
  • Траење:93 денови
  • ДАТУМИ : Дек 01 - Мар 04
    • Хотел:4
  • ЦЕНА :

    68,00440,00

Исчисти
број на ноќевања

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА НА ДЕН – НАЕМ

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО КОРИСТЕЊЕ НА:

Внатрешен базен,фитнес,ски гардеробер,детски кат, WIFI,

Доплата за  појадок 8 € за возрасни, 6€ за деца

Доплата за полупансион 23€ за возрасни, 16 € за деца

УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:

-деца до 5.99год бесплатно

-деца од 6 до 11.99год на дополнително легло плаќаат 40% од сумата за возрасен

-трет возрасен на дополнително легло плаќа 80% од сумата

 

 

Исчисти
број на ноќевања

ВИДЕО