Хотел Инекс Горица 5* Охрид

Хотел Инекс Горица 5* Охрид  Хотелот е лоциран на 5км од Охрид. Сместен на рид надвиснато над самото езеро, совршено место кое нуди спокој и тишина.

Капацитет на хотел Инекс Горица 5*:117 двокреветни соби, 6 апартмани и 2 резиденции.

Услуги на хотел Инекс Горица 5*: Три сали за семинари, конгресна сала, сауна и масажа, трим патеки, спортски терени, интернет пристап.

Хотел Инекс Олгица е уникатен хотел на Охридското крајбрежје со историја долга половина век.

Ни претставува чест и задоволство да Ви овозможиме повеќе и да ги надминеме Вашите очекувања.

Хотел Инекс Олгица е лоциран покрај самото Охридско Езеро на патот кон манастирот Св.Наум, на само 4км од Охрид и 12км од Охридскиот аеродром.

За секоја прилика… прослава, деловна средба, бизнис, коктел, семејна веселба, сметајте на беспрекорната услуга на целокупниот наш тим

Ресторан за 350 гости составен од Главен ресторан и Национален ресторан; Ресторан/Услуга: Бифе или a la carte; Кодекс на облекување: Нормален; Кујна: Македонска национална и Интернационална кујна; Пушење во ресторанот: Не; Капацитет(ресторан внатре): 350; Капцитет тераса: 250

Деца од 0-5,99 години без посебно легло се бесплатно.

За туристичка такса се доплаќа 40 денари по лице од ден, за да платите за кликнете ОВДЕ!

SHARE
 • Дестинација:Македонија
 • Траење:183 денови
 • ДАТУМИ : Апр 01 - Окт 01
  • Хотел:5
 • ЦЕНА :

  69,00165,00

Исчисти
број на ноќевања

Цените се по соба на база  полу пансион од ноќ според видот на сместување

Дополнителни услови:

 • Доплата за пансионски оброк 10 евра по лице – топло/ладно бифе
 • Деца до 6 години без посебно легло – бесплатно
 • Деца 6-12 години со помошен лежај во иста соба со родител 50 %
 • Вклучено користење на Спа центар (базен, теретана, сауна..)

Напомена:

Сместување во соби после 14:00 часот

Напуштање на собите и одјавување до 10:00 часот

Хотел Инекс Горица го задржува правото за промена на горенаведените цени

Доплата за туристичка такса 40 денари по лице на ден – се плаќа во агенција

НАПОМЕНА: Вие го бирате типот на соба што ви одговара, дете до 6 години не е земено во предвид во описот, бидејќи не му следува легло и е бесплатно за него. 

 

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “Хотел Инекс Горица 5* Охрид”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти
број на ноќевања

ВИДЕО