Хотел Иглика Палас 4* – Боровец

Боровец, познат и како Чамкорија до средината на 20. век, бил популарно бугарско планинско одмаралиште во софиска област, на северните падини на планината Рила, на надморска височина од 1350 метри. Боровец е најстар зимски центар во Бугарија со историја која датира од 1896 година. Основан кон крајот на 19. век како ловиште за бугарските кралеви, постепено се развил во модерен ски центар со хотели, ресторани, барови и мрежа на ски-патеки и жичници долж падините на планината Рила. Одмаралиштето два пати било домаќин на Светскиот куп во алпско скијање (1981 и 1984 година).

Ски-центарот е на надморска височина од 1350 m. 58 км обележени патеки ги покриваат северните падини до надморска височина од 2560 м, са помали патеки кои завршуваат во близина на хотелите

Хотел Иглика Палас 4*  се наоѓа во центарот на Боровец, 100 м од ски лифт Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа

 

SHARE
  • Дестинација:Бугарија
  • Траење:112 денови
  • ДАТУМИ : Dec 18 - Apr 09
    • Хотел:4
  • ЦЕНА :

    61,00281,50

Clear
број на ноќевања

Цените се по соба на ден

Во цената е вклучено:

-ноќевање со појадок и вечера(освен во вила е само наем)

-паркинг(ограничен број на места), интернет во лоби, користење на внатрешен базен,сауна и парна бања, ски гардеробер, бесплатно кафе, чај и слатки од 16-17часот.

-Туристичка такса 1 евро по лице на ден

Дополнителни услови :  

– Дете до 1.99 год. на дополнително легло – бесплатно
– Дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во соба – бесплатно, плаќа само такса 1€ на ден

-Две деца во студио на 50% попуст
– Трето  дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во студио – 50% попуст

– Возрасен на дополнително легло во соба- 25% попуст

–  Четврти возрасен на дополнително легло во студио – 25% попуст
– Дете до 11.99 год. на редовно легло во соба – 25% попуст (не важи за Нова Година)

-Наем на вила е за 4 лица но може дополнително еден возрасен или 2 деца до 11,99 години, доплаќаат само такса 1€ по лице на ден

-За сместување во не реновираните соби не е на располагање термин 18-25.12.2021

-Период 26.12-01.01 не е дозволено сместување во двокреветна соба на еден возрасен со едно дете

-Доплата за полупансион во вила 14€- возрасен и 7€ за дете 02-11,99 години
– Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете – 30€  за гости сместени во хотел
– Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 60€, дете – 32€  за гости сместени во вила

 

Clear
број на ноќевања