ХОТЕЛ BELVEDERE – ОХРИД

Хотел Белведере е сместен во борова шума во населбата Св. Стефан, на 4 км од Охрид и 100 метри од Охридско Езеро. Хотел Белведере е бренд кој нуди широк опсег на услуги на брегот на Охридското езеро. Со совршената рамнотежа помеѓу елеганцијата и комфорот, нашиот хотел со 4 ѕвезди нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан и два традиционални ресторани во центарот на Охрид, Пиано лоби бар, сивенирници, сопствен паркинг.

Нашите стандард соби нудат се што е нопходно да имате топол и незаборавен престој во хотел Белведере. Со поглед на езерото и шумата сите соби се опремени со: клима, ЛЦД Телевизор, кабловска, работна маса, мини бар, интернет, купатило со туш и фен за коса, тераса.

Број на соби 80 (77 стандарни + 3 стандард супериор)

SHARE
  • Дестинација:Македонија
  • Траење:60 денови
  • ДАТУМИ : Sep 01 - Oct 31
    • Хотел:Белведере
  • ЦЕНА :

    26,0032,00

Clear

Цените се по лице на база ноќевање со појадок или полу пансион  од ноќ според видот на сместување за месец Септември и Октомври!

Дополнителни услови:

Еднокреветна соба е 40% повисока, во однос на двокреветната по лице

Деца од 3-9 god 50 % пониска од цената во однос на возрасно лице

Во цената на услугата се вклучени сите даноци и такси

 Оброците се сервираат (по дадени протоколи за заштита од КОВИД)

Појадок – сет мениPojadok – set meni

Вечера – салата, леб,главно јадење и десерт – сет мени

Clear