Honeymoon Antalya

Медениот месец се поврзува со егзотични места, романтичен поглед на зајдисонце, луксузни хотели и сето останато што може да разгали и да го направи одморот поубав и поопуштен

Дали би сакале после вашата свадбена церемонија,венчавка и круносување на вашата љубов да заминете на некое свадбено патување?

Патувањето до најубавите места на планетата е секако нешто кое се памети засекогаш, па затоа ние ви ја предлагаме Анталија за вашето свадбено патување.

ЦЕНИ ОД 1294 ЕВРА ПО СОБА

SHARE
  • Дестинација:Турција
  • Траење:60 денови
  • ДАТУМИ : Сеп 01 - Окт 31
    • ХОТЕЛИ 5*:
  • ЦЕНА :

    1.294,00

Патувањето до најубавите места на планетата со вашиот сакан човек е едно од најволшебните доживувања во животот. Затоа изборот на дестинација за меден месец не е лесна задача.

Ние ви ја препорачуваме Анталија, величествен град сокриен под прекрасните плажи, луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе посакате.

Септември е идеален месец за посета на Анталија, во овој период температурата е идеална и можете да останете цел ден на плажа!

Спакувајте ги куферите и уживајте во медениот месец

ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ЗА 6 НОЌЕВАЊА

Цената вклучува:

-6 ноќевања на база All inc или Ultra All

-Авионска карта со вклучени такси

-Трансфер од аредором до хотел и од хотел до аеродром

ОПИС НА ХОТЕЛИТЕ

Хотелот се наоѓа во регионот Кумкој, на 65км од аеродромот во Анталија.Услуга-Local & Healthy Ultra all inclusive 24 часовна услуга за храна и пијалоци. За Добредојде освежителни крпи и традиционален турски пијалок – шербет при пристигнување, појадок, доцен појадок, ручек и вечера, диетално бифе, специјално детско бифе и храна за бебиња, вегетаријанско бифе, Опции леб без глутен и здраво тесто од пченица, бар за детоксикација, сладолед за време на одредени часови, ресторани за закуски во текот на денот, сите локални и стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, A’la Carte ресторани (турски, италијански, мексикански и далечен исток) со резервација однапред и еднаш во текот на престојот. Не е вклучено: Увозни премиум алкохолни пијалоци, меѓународни и специјални вина, услуга во соба, Рибен A’ la Carte ресторан, свежи овошни сокови, енергетски пијалоци, вина, шампањ, сите специјални нарачки во А’la Carte ресторани (освен трпезно вино).Хотелска плажа, 150м од хотелот, камења, камчиња и песок, со лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа, шатл до плажа цел ден, бесплатно.

Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 45км од Анталија и 40км од аеродромот во Анталија.Услуга-Ултра Сѐ вклучено – од 10:00-02:00 часот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, снек ресторан на плажа, попладне кафе, чај и колачи, вечера, полноќна закуска, дел за бебиња достапен 24 часа, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат -специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед (освен во Мини клуб, кој се сервира во одреден час од денот), Clark Geble bar од 02:00-08:00, наргиле.Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири за плажа не се наплаќаат.

Хотелот се наоѓа во областа Чолакли, 9 км од Сиде и 40 км од аеродромот во Анталија.Услуга: Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, диететско бифе и ресторан за деца, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на вечерата, мини бар во собите. Не е вклучено во концептот: луксузни увозни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите локални и увозни флаширани вина, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, услуга во соба.Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.

Хотелот се наоѓа во областа Белек на 40 км од центарот на Анталија и 35 км од аеродромот.Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, ноќна ужина, свежо цеден сок за време на појадокот, сладолед за време на оброците во главниот ресторан, сите локални и некои увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, чај, кафе. Услугата храна и пијалоци е достапна 24 часа. Не се вклучени: Ресторани À la Carte се со претходна резервација и со доплата, увозен шампањ, флаширани вина, луксузни пијалоци, услуга во соба, свежо цеден сок (освен за време на појадокот), услуга во соба, ресторан Defne – VIP ресторан.Приватна песочна плажа на хотелот со бесплатни чадори за сонце, лежалки, пешкири за на плажа и душеци. Приватните павилјони на плажа и покрај базенот се со претходна резервација и со доплата.

Хотелот се наоѓа во Белдиби на 15км од Кемер и 45км од аеродромот во Анталија.Премиум сѐ вклучено – пијалок и турски локум за добредојде и ладни миризливи крпи за освежување при пристигнување. Шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, торта, колачиња, вечера, доцна ужина и ран појадок. Можност за бебешка храна според родителски рецепт (стерилизицаија на бебешки шишиња и прибор, микробранова, блендер). Катче за здрава исхрана подготвена од нутриционисти, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, топли напитоци, свежо цедени сокови, фрижидери околу хотелскиот комплекс со вода и безалкохолни пијалоци. Не е вклучено: Премиум пијалоци, специјални вина, шампањ, свежо цедени сокови (освен за појадок), енергетски пијалоци, флаширани пијалоци, услуга во соба, специјално мени за торти, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата.Хотелска приватна плажа со камчиња и песок. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни. Павилјоните се со претходна резервација и со доплата.

Хотелот се наоѓа во Лара (Кунду) на 15 км од аеродромот во Анталија и 25 км од центарот на градот.Ултра Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужини наутро и попладне, вечера и ужина касно навечер, домашни и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар во собите кој се дополнува секој ден, свежо цедени сокови за појадок, сладолед во одредени часови и бар на плажа до 18.30 часот. Не е вклучено: домашни и увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежo цедени сокови, луксузни увозни пијалоци, пакуван сладолед во баровите, À la Carte рестораните се со резервација однапред и со доплата, услуга во соба.Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори и крпи за на плажа не се наплаќаат. Приватни павилјони на плажа се со претходна резервација и со доплата.

Хотелот се наоѓа во областа Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 45 км од центарот на Анталија.Ултра сѐ вклучено – појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и доцна ноќна ужина, мини бар дневно надополнети, сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, отворена услуга за сладолед за време на ручекот и вечерата, диетално мени. Не се вклучени: луксузни увезени пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови (освен за појадокот), À la Carte ресторани се со претходна резервација, услуга во соба, макси бар во соба, ВИП-концепт за меден месец парови, сместени во Диско клуб и шоу центарот, специјална роденденска торта и цвеќиња.Приватна плажа од хотелот. Лежалки, чадори за сонце, пешкири се бесплатни. Павилјоните на пристаништето и плажата се со претходна резервација и се доплаќа.

Хотелот се наоѓа во Белек, 35km од аеродромот во Анталија и 45km од центарот на Анталија.Делукс Сѐ вклучено, 24ч услуга за храна и пијалоци, шампањ, свеж сок од портокал, чинија со овошје за добредојде во соба, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, колачи, сладолед, ужина, детско мени, услуга во соба (според менито од 22.00 часот до 07.00 часот е бесплатно со мини бар со сокови, пиво и вода се дополнуваат дневно), сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалаци, свеж сок од портокал за појадок, ручек, вечера. Луксузни и специјални виски, вина, коњак, некои шампањи, енергетски пијалаци, флаширани пијалаци, À la Carte ресторани со претходна резервација дополнително се наплатуваат.Хотелска песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа не се наплатуваат.

Хотелот се наоѓа во Лара, на 15 км од центарот на градот и 10 км од аеродромотУлтра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужини во тек на денот и доцна навечер, диететско мени, детско мени, сите локалки и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој, мини бар кој секојдневно се дополнува со безалкохолни пијалоци и пиво. Не е вклучено: V.S.O.P. коњак, премиум виски и увозни специјални вина, енергетски пијалоци и увозно пиво, пури, сите флаширани пијалоци, услуга во собa.Хотелска песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Павилјоните на плажа и на базен се наплаќаат.

Хотелот се наоѓа во областа Соргун, 6 км од Сиде и Манавгат и 65 км од аеродромот во Анталија.Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински закуски, ручек, чај попладне, кафе, колачи, вечера, закуски доцна навечер, сите локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, бифе за деца, сладолед, свежо цедени сокови, Cuisine 24 – кујна отворена 24 часа, дел за бебиња во ресторанот, диететска храна. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, флаширани пијалоци, À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, наргиле, услуга во соба.Хотелска приватна плажа со песок и камчиња, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи. Има две платформи на плажа, една фамилијарна и една само за возрасни (+16).

Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.Ултра Се вклучено-24часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек и вечера, детско и диетално мени, A’la Carte ресторан со резервација и само еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 12 год.), мини бар (секој ден се дополнува со вода и сокови), сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во попладневните часови. Дополнително се наплаќаат-луксузни увозни пијалоци, флаширани пијалоци, специјални вина, енергетски напитоци, свежо цедени сокови, увозни пијалоци од 01.00-10.00 часот, услуга во соба.Хотелска приватна плажа, песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Павиљоните на плажа и покрај базените со претходна резервација и со доплата.

Хотелот се наоѓа во Лара – регионот Кунду на 15 км од аеродромот во Анталија и 25 км од центарот на градот.Palace Сѐ вклучено 24 часа услуга храна и пијалоци – појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина во текот на денот, сите локални и увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, за деца и бебиња може да се подготвува специјална храна 24 часа, слаткарници, бар за сладолед, шведска маса за овошје. Не се вклучени: À la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, бар на тераса, бар на покрив, винарска визба со претходна резервација, услуга во приватни павилјони на плажа.Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и душеци се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

Хотелот се наоѓа во Белек, 27km од аеродромот во Анталија, 24km од центарот на АнталијаÀ la Carte Сѐ вклучено – висок квалитет на услуга во сите ресторани, шведска маса, храна и сите пијалоци вклучени во услугата. Премиум виски, специјални алкохоли, специјални локални и увозни вина, À la Carte ресторани, собна услуга 24ч, VIP ресторан, пури – дополнително се наплатуваат. За гостите во претседателскиот, кралскиот апартман и во вилите има посебен VIP концепт.Хотелска приватна плажа, песочна, лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа не се наплатуваат. Павилјони на плажа со претходна резервација дополнително се наплатуваат.

Хотелот се наоѓа во областа Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 45 од центарот на Анталија.Maxx inclusive – храна и пијалоци 24 часа – пијалок за добредојде, овошни сокови за деца, чоколадо и слатки, пешкир за освежување по пристигнувањето. Појадок, доцен појадок, ручек, вечера, шоу за готвење, диетална храна, храна за деца, полноќен оброк, сите локални и увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци 24 часа, сладолед, свежо цедени сокови, свежо овошје покрај базенот и на плажа, пецива, ресторани за ужина, Azur 24 À la Carte ресторан отворен 24 часа, Azur италијански, Azur турски и Azur рибен се бесплатни. Не се вклучени: пијалоци во Ryder Golf Club Bar, Club House restaurant, Nargile Bar, услуга во соба, À la Carte ресторани (Azurе-Japon, Bueno Steak house, Ресторан Royal Villa) се со претходна резервација.Приватна песочна плажа на хотелот, со лежалки, чадори за сонце, пешкирите на плажа кои се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и се доплаќаат.

Хотелот се наоѓа во регионот Kiris на 6 км од Кемер и 60 км од аеродромот во Анталија.Maxx inclusive – 24 часа храна и пијалоци, локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сите пијалоци се оригинални брендови, свежо цедени сокови, сладолед, голем избор на сортни вина, чај и кафе, слаткарница, Maxx Land ресторан за деца, ужини, À la Carte ресторани, Azure 24 Court ресторан, отворен 24 часа, Azure Turkish, Azure Fish, Azure Italian ресторани. Се доплаќа: услуга во соба, Emerald Gastro, Bronze Steak House, Azure Japon, Gastro by Alfredo Russo – сите се со претходна резервација.Приватна хотелска плажа во должина од 400 м, камчеста, друга плажа 200 м долга, песочна и качеста , и 30m долга песочна плажа за деца, лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Приватните павиљони се со претходна резервација и се наплаќаат.

ПРЕДЛОГ ХОТЕЛИ И ТЕРМИНИ

СЕКОЈ ДЕН ЧАРТЕР ЛЕТОВИ И МОЖНОСТ ДА СИ ОДБЕРЕТЕ 6,7,8,9,10,11 И 12 НОЌЕВАЊА

ЗА ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ НА 070/213-471

Хотели-Анталија

Цени по соба

01.09

6 ноќи

05.09

6 ноќи

12.09

6 ноќи

26.09

6 ноќи

01.10

6 ноќи

CRYSTAL SUNSET LUXURY RESORT & SPA 5* (SIDE)

1520eur

1510eur

1462eur

1294eur

1294eur

KIRMAN BELAZUR RESORT & SPA 5* (BELEK)

1657eur

1657eur

1482eur

1480eur

1371eur

ROYAL ALHAMBRA PALACE 5* (SIDE)

1804eur

1804eur

1804eur

1603eur

1603eur

SPICE HOTEL 5* (BELEK)

1848eur

1817eur

1802eur

1720eur

1720eur

AKKA ANTEDON HOTEL 5* (KEMER)

1937eur

1724eur

1724eur

1677eur

1618eur

LIMAK LARA DELUXE HOTEL 5* (LARA)

2038eur

2038eur

1967eur

1861eur

1688eur

ADAM & EVE 5* (BELEK)

2068eur

2068eur

2068eur

1871eur

1871eur

CORNELIA DELUXE RESORT 5* (BELEK)

2195eur

2195eur

2100eur

1959eur

1889eur

RIXOS SUNGATE 5* (KEMER)

2226eur

1973eur

2108eur

1756eur

1756eur

DELPHIN BE GRAND RESORT 5* (LARA)

2292eur

2292eur

2292eur

2122eur

2122eur

VOYAGE SORGUN 5* (SIDE)

2484eur

2422eur

2422eur

2231eur

2231eur

SUSESI LUXURY RESORT HOTEL 5* (BELEK)

2719eur

2487eur

2197eur

2094eur

1848eur

TITANIC MARDAN PALACE 5*DELUXE (LARA)

2890eur

2890eur

2890eur

2447eur

2447eur

CALISTA LUXURY RESORT 5* (BELEK)

4281eur

3734eur

3734eur

3689eur

3461eur

MAXX ROYAL BELEK GOLF RESORT 5* (BELEK)

5100eur

5100eur

5100eur

4691eur

4281eur

MAXX ROYAL KEMER RESORT 5* (KEMER)

7288eur

7288eur

7288eur

5921eur

5921eur

ВИДЕО