Атракција – АТВ авантури во Охрид и Галичица

АТВ авантури во Охрид и Галичица

Цени од 2.500 мкд

Дали некогаш сте посакале да дожиеете едно празлично искуство со возење на АТВ низ нашата земја?
Ние оваа година ве водиме низ најубавите пејзажи во земјата, а најдобриот начин да ги откриете е да ги искористите турите низ величествениот национален парк Галичица. Нашите водичи се пријателски расположени за да ве запознаат со нешто ново. Пред се тие се професионални, но и доста забавни. Додека ве водат низ природните убавини на оддалечените делови на Охрид тие ќе ве запознаат со природните убавини, исполнувајќи ви го времето со насмевки.

АТВ во Охрид располага со најновите модели на АТВ 450cc / 600cc / 800cc и UTV Buggies 550cc кои се погодни за искусни и неискусни возачи. АТВ и УТВ се автоматски и лесни за возење.

SHARE
  • Дестинација:Македонија
  • Траење:183 денови
  • ДАТУМИ : Мај 01 - Окт 31
  • ЦЕНА :

    41,00181,00

Исчисти

ПРВА ПОНУДА: CROSS-COUNTRY ADVENTURE

Турнеја во времетраење од околу 2 часа
Ова авантура поврзува 3 села: Велестово, Сипокно и Горно Коњско. Со неверојатен поглед на Охрид и Охридското Езеро. Идеална за почетници бидејќи се вози преку различни предели и патишта, а и затоа што опфаќа приближно 20 километри без пресметано дистанцата за назад. Одлична е и за лицата коишто немаат многу слободно време, а сепак сакаат да искусат нешто поразлично!

ЦЕНА  ЗА АТВ 450 CC: ПРОМО ЦЕНА : 41 Euro (2 500 ден.) – едно лице/ 57 Euro (3 500 ден.) – две лица

ЦЕНА  ЗА АТВ 600 CC: ПРОМО ЦЕНА: 57 Euro (3 500 ден.) – едно лице/ 74 Euro (4 500 ден.) –две лица

ЦЕНА ЗА БАГИ  550 CC: ПРОМО ЦЕНА: 66 Euro (4 000 ден.) – едно лице/ 82 Euro (5 000 ден.) – две лица

ВТОРА ПОНУДА: HALF DAY ASANDJURA

Турнеја во времетраење од околу 4 часа

Оваа тура е половина од турата околу Галичица и вклучува ручек. Теренот на патеката е мешавина од асфалт, карпести предели и трева. Ќе имате време да направите прекрасни фотографии од Галичица и од Охридско езеро. Откако ќе уживате во пикникот во колибата Асанџура ќе се вратиме во Охрид, поминувајќи низ селата Велестово и Сипокно. Оваа тура опфаќа околу 40км.

ЦЕНА  ЗА АТВ 450 CC: ПРОМО ЦЕНА : 82 Euro (5 000 ден.) – едно лице/ 99 Euro (6 000 ден.) – две лица

ЦЕНА  ЗА АТВ 600 CC: ПРОМО ЦЕНА: 99 Euro (6 000 ден.) – едно лице/ 115 Euro (7 000 ден.) –две лица

ЦЕНА ЗА БАГИ  550 CC: ПРОМО ЦЕНА: 107 Euro (6 500 ден.) – едно лице/ 123 Euro (7 500 ден.) – две лица

ТРЕТА ПОНУДА: SUNSET PARTY TOUR

Турнеја во времетраење од околу 2 часа плус забава

Не постои подобар начин да запознаете пријатели, да го прославите роденденот, да го соберете семејството или некоја друга специјална пригода, отколку прекрасна АТВ авантура на зајдисонце. Истата е проследена со скара, македоски јадења и многу пијалаци на нашата прекрасна Бонанза плажа. Откако забавата ќе заврши, безбедно ќе ве вратиме во вашето сместување.

ЦЕНА  ЗА АТВ 450 CC: ПРОМО ЦЕНА :  57 Euro (3 500 ден.) – едно лице/ 91 Euro (5 500 ден.) – две лица

ЦЕНА  ЗА АТВ 600 CC: ПРОМО ЦЕНА: 74 Euro (4 500 ден.) – едно лице/ 107 Euro (6 500 ден.) –две лица

ЦЕНА ЗА БАГИ  550 CC: ПРОМО ЦЕНА: 82 Euro (5 000 ден.) – едно лице/ 115 Euro (7 000 ден.) – две лица

Цената вклучува безалкохолни пијалаци за време на возењето, плус вечера со скара во Бонанза ресторант со вклучени 5 пијалаци.

ЧЕТВРТА ПОНУДА: FULL DAY TOUR AROUND GALICICA

Турнеја во времетраење од околу 6 часа.

Возење низ целиот Национален парк Галичица е спектакуларно искуство што никогаш нема да го заборавите. Почетокот е возење 300метри по асфалтен пат што води кон селото Велестово. Откако ќе излеземе од селото возиме по карпест пат и угорница, се до качување на врвот Крстец 1600 местри надморска висина. Тогаш возењето се претвара во вистинско танцување низ планината и се качуваме до планинарската куќичка  Асанџура каде што уживаме во пикник и вкусен заеднички ручек. После паузата поминуваме под врвот Томорос и заборавениот ски лифт се до пристигнувањето повторно на асфалтен пат. На оваа точка ќе бидеме дочекани со спектакуларен поглед на Преспанско езеро и за момент подоцна ќе го видиме и Охридско езеро од птичја перспектива и Албанија позади него. Додека се спуштаме надолу и заминуваме од Националниот парк, продолжуваме ад возиме покрај Охридско езеро се до нашата почетна точка во Охрид.

Оваа турнеа опфаќа приближно 70км нудејќи ви можност да видите разни ремек дела на мајка природа.

ЦЕНА  ЗА АТВ 450 CC: ПРОМО ЦЕНА :  140 Euro (8 500 ден.) – едно лице/ 156 Euro (9 500 ден.) – две лиц

ЦЕНА  ЗА АТВ 600 CC: ПРОМО ЦЕНА: 156 Euro (9 500 ден.) – едно лице/ 173 Euro (10 500 ден.) –две лица

ЦЕНА ЗА БАГИ  550 CC: ПРОМО ЦЕНА: 164 Euro (10 000 ден.) – едно лице/ 181 Euro (11 000 ден.) – две лица

 

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “Атракција – АТВ авантури во Охрид и Галичица”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Исчисти

ВИДЕО