Атина Студиос – Голден бич

Тасос навистина е скапоцен камен на Егејското море. Повеќе луѓе, процентуално, се враќаат на Тасос откако веќе еднаш ќе го посетат  споредено со  кој било друг грчки остров. За оние кои не се запознаени со ова посебно место на земјата, Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Тасос е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос („Пристаниште во Тасос“) Островот Тасос е познат уште од античко време. Островот е богат  со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед. Туризмот исто така станал важен за овој остров уште од 60-тите години на минатиот век, иако не на ниво на другите грчки острови.

SHARE
 • Дестинација:Грција
 • Траење:57 денови
 • ДАТУМИ : Авг 05 - Окт 01
  • Вила:Атина
 • ЦЕНА :

  178,00549,00

Исчисти

Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса.

Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО

 • Термините
 • 26.08-02.09
 • 02.09-09.09
 • 09.09-16.09
 • 16.09-23.09
 • 23.09-01.10
 • се дадени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз

Дополнителни информации

* клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа на лице место

* изнајмување на сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа на лице место

* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден

* задолжителна доплата за “handling fee” на локалната агенција (се плаќа во агенција) – 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години

* во собите има опремена мини кујна

* доплата за автобуски превоз на релација Скопје – Тасос – Скопје – 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))

* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)

* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со “Early booking” попусти)

* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз, за сопствен превоз се одбива 10 евра по лице

Поаѓање од Скопје

01: 00ч. Хотел Вип – спроти East Gate Mall

 

Исчисти

ВИДЕО