АПАРТХОТЕЛ ZEPPOS – НЕА МАРМАРАС

Неа Мармарас е едно од најпознатите туристички места на халкидики. Остатоците од византиски период значително се забележуваат во Мармарас кое дава денешен белег на популарна туристичка дестинација, во тек на шеесетите години на минатиот век изграден во непосредна близина на Неа Мармарас е Хотелот Порто Карас во кој се одржуваат многу познати свечености и е посетуван од многу европски и светски туристи.

АПАРТХОТЕЛ ZEPPOS

 

SHARE
 • Дестинација:Грција
 • Траење:84 денови
 • ДАТУМИ : Јун 25 - Сеп 17
  • АПАРТХОТЕЛ:ZEPPOS
 • ЦЕНА :

  138,00439,00

Исчисти

Хотел- Апарт ,,Zeppos”се наоѓа во Неа Мармарас на 200 метри од градската централна плажа. Вилата располага со студија на приземје и прв кат, како и апартмани на втор кат. Студијата на приземје се со француски кревет со можност да се додаде помошен кревет, а студиото на прв кат е со два единечни кревети каде исто така има можност за додавање на помошен кревет , каде може да се смести дете до неполни 6 год.  Сите апартмани и студија се опремени со клима уред се доплаќа 5евра од ноќ од студио или апартман, ТВ, кујна , која е опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо, тераса.  Во едната просторија е кујната која е опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо и два единечни кревети, плус дополнителен кревет на расклопување. Во другата просторија е француски кревет, клима уред и излез на тераса, како и комарници.

 • Вонсезонските термини (14.05, 21.05, 28.05, 04.06, 03.09, 10.09, 17.09) се пакет аранжмани и се однесуваат за лице за 7 ноќи со вклучен автобуски превоз
  Сезонските термини (11.06, 18.06, 25.06, 02.07, 09.07, 16.07, 23.07, 30.07 06.08, 13.08, 20.08, 27.08) се однесуваат за наем на студио или апартман за 7 ноќи
 • За пакет аранжманот во СТУДИО или АПАРТМАН потребни се минимум 2 лица;
 • трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 – 12 години;
 • дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;
 • за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:
45 € за возрасни – повратна карта

35 € за возрасни или деца – карта во еден правец
35 € за деца до 12 години – повратна карта;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Исчисти