АНТАЛИЈА ЛЕТО 2023

Анталија, величествен град сокриен под прекрасните плажи, луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе посакате.Исто така има и многу богат ноќен живот. Особено во текот на летните месеци кога улиците и клубовите се преполни со туристи. Има и места со жива музика, а ако сакате рок, техно и хип-хоп, имате безброј опции. Овде ноќните клубови прават тематски забави, танцувачки перформанси, и отворени се до раните утрински часови.
Спакувајте ги своите куфери и се гледаме во Турција!

ПОПУСТИ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.03.2023

ЦЕНИ ОД 347 ЕВРA ПО ЛИЦЕ ЗА 6 НОЌИ ALL INCL  СО АВИО КАРТА И ТРАНСФЕР

SHARE
 • Дестинација:Турција
 • Траење:182 денови
 • ДАТУМИ : Апр 02 - Окт 01
  • Хотели:4* и 5*
 • ЦЕНА :

  550,00

Исчисти

Во цената е вклучено:

  • 6 нокќевања на база all inc
  • Авионска карта
  • Трансфер од Аеродром – Хотел – Аеродром

ОПИС НА ХОТЕЛИТЕ

Хотелот е се наоѓа во областа Турклер, 18 км од центарот на Аланија и 100 км од аеродромот Анталија.Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, утрински закуски, попладне чај, кафе, торти, полноќни закуски, сите локални алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00-23:00 часот, сладолед во слаткарниците во одредени часови од денот. Со доплата: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и доплата, пијалоци во диско и сите алкохолни пијалоци на Ефталија островот.Приватна камчеста плажа на 100м од хотелот. Лежалки и чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за плажа со депозит. Хотелот се поврзува со плажата преку мост над патот.Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, кошарка, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, билјард, масажа. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања, шоу програми во вечерните ласови. Мини клуб за деца.

Хотелот е лоциран во областа Окурчулар, Алара на 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Бесплатен шатл превоз до Аланија, Сиде или Манавгат е достапен со претходна резервација на рецепција.Сѐ вклучено – шампањ за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, торти, кафе, чај, сладолед, свежо цедени сокови, вечера, полноќни ужини. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација (само еден ресторан може да се користи во текот на престојот, вториот се наплаќа). Диетална храна и детска храна се достапни во главниот ресторан. Не е вклучено: увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, специјални вина и премиум пијалоци, флаширани пијалоци и користење на À la Carte рестораните.Приватна плажа со камчиња. Пешкири, лежалки и чадори за сонце на плажа се бесплатни.Отворен базен, детски базен, лизгалки на вода фитнес центар, сауна, турска бања, џакузи, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа се без доплата. Опрема и часови по тенис, масажи, центар за убавина, билјард, компјутерски игри, куглање, спортови на вода и часови за нуркање се доплаќаат. Забавни програми, натпревари, вечерни шоу програми, еднаш неделно турска вечер и еднаш неделно Гала вечера. Мини клуб за деца од 04-12 год., Луна парк за деца, мини диско, кино за деца е само дел од богатата програма.

Хотелот се наоѓа во Евренсеки 6 км од Сиде и 70 км од аеродромот во Анталија.Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одредени часови, сите локални и некои алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, премиум пијалоци сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци во Disco.Хотелска плажа со камчиња и песок на 300 метри од хотел, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа. Секоја промена на крпите е со доплата.Надворешни и внатрешни (затворени во летна сезона) базени за возрасни и деца, три лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, тениски терен, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, осветлување за тениски терен и опрема за тенис, Wellness центар, масажа, билијард и центар за играње.Забавни програми – анимации во текот на денот, и различни шоу програми навечер, Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, Мини диско навечер.

Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 6 км од Сиде и 70 км од аеродромот во Анталија.Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, ран и доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одредени часови, сите локални и некои алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, бар на плажа од 10.00 – 17.00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, премиум увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци во Disco и во Wine House.Хотелска плажа со камчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа.Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, две лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, еден тениски терен, одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness центар, масажа, соба со пареа, осветлување за тениски терен и опрема, билијард, центар за играње со куглање.Забавни програми – анимации во текот на денот, и различни шоу програми навечер, Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште, Мини диско навечер.

Хотелот се наоѓа во Соргун на 75км од аеродромот во Анталија и 8км од градот Сиде.Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, детска шведска маса, ресторан за закуска на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, диетална и вегетаријанска храна во главниот ресторан, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба.Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден.Надворешни и внатрешни базени, (затворени во летниот период), базен за релаксирање (+16), лизгалки на вода фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа, сауна, соба со пареа и турска бања се бесплатни. Масажа, Wellness & SPA центар, спортови на вода, билјард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавни програми покрај базенот и на плажа, натпревари за возрасни и деца, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години со специјални програми.

Хотелот се наоѓа во областа Тирејенгон на 70км од аеродромот во Анталија и 7км од градот Сиде.Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, полноќна закуска, закуска за деца, ресторан за деца, снек ресторан на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, сите локални и одредени увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци , свежо цеден сок од портокал само за време на појадокот, сладолед во одредени часови од денот, бар на плажа од 10.00-18.00час само со локални пијалоци, A’la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Во цената не се вклучени-Премиум увозни пијалоци, специјални вина, коктели, лусузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци и услуга во соба.Хотелска приватна плажа на 250м од море, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкити за на плажа. Хотелот има бесплатен шатл бус до плажа, во текот на целиот денНадворешен и внатрешен базе, фитнес центар, Турска бања, пинг-понд. Дополнително се наплаќаат-масажа, сауна, билијард, осветлување на тениски терени, Велнес и Спа центар, спортови на вода.Анимација во текот на денот и вечерни шоу програми, мини клуб за деца од 4-12год., мини диско клуб.

Хотелот се наоѓа во областа Гундоду на 13 км од Сиде и 52 км од аеродромот во Анталија.

Ултра Сѐ вклучено – 24 часа шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, полноќно бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во бар покрај базен во одредено време, бар на плажа од 10.00-18.00 часот, детско биде во главниот ресторан, бебешко катче. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на менито, премиум пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, сите флаширани и пијалоци во лименка, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.Хотелска приватна песочна плажа на 600м од хотел. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни. Има бесплатен шатл превоз од хотел до плажа.Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата: спортови на вода, масажа, спа центар, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари, вечерни шоу програми за возрасни. Мини клуб за деца од 4-12 години со програми во текот на денот и вечерта, игралиште и мини диско во вечерните часови.

Хотелот се наоѓа во Евренсеки, 7 км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торта, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, детско и диететско бифе, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед за време на одредени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот во еден од нив, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, свежо цедени овошни сокови и сокови од зеленчук, увозен шампањ, наргиле, услуга во соба.Хотелска приватна песочна плажа 250 метри од хотелот, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Бесплатен превоз до плажа на секој половина час.Надворешни и внатрешни (во Side Royal Palace Hotel) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, СПА и центар за убавина, тениски терени и опрема на 100м од хотел, билијард, сите спортови на вода се доплаќаат. Забава во текот на денот, натпревари, шоу програми, fun fair и мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште за деца, мини диско навечер.

Хотелот се наоѓа во областа Соргун на 9 км од Сиде и Манавгат и 72 км од аеродромот во Анталија.Сѐ вклучено плус шведска маса со појадок, ран и доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне чај, кафе, торта, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, по 00.00 часот сите пијалоци се доплаќаат, бифе за деца, À la Carte рестораните се со претходна резервација и еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 12 години), мини бар во собите (се дополнува со вода, минерална вода и безалкохолни пијалоци секој ден), бебешко катче во ресторанот, диететско бифе, бар за закуски на плажа од 10.00 – 18.00 часот, сладолед во одредено време од денот. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, ексклузивни вина, флаширани пијалоци, енергетски пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци по 00.00 часот, пијалоци во Диско клуб.Хотелска приватна плажа со песок и камчиња на 250 метри од хотелот, со бесплатни крпи на плажа, чадори за сонце и лежалки. Има бесплатен превоз до плажа.Oтворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, соба со пареа, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф. Се доплаќаат: масажи, SPA и Wellness центар, билијард, мини куглање, соба за игри, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот и програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, мини диско и различни активности за деца.

Хотелот се наоѓа во областа Чолакли, оддалечен 15 км од Манавгат и 55 км од аеродромот во Анталија.Ултра Сѐ вклучено – 24 часа услуга за храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни закуски, вечера, ноќни закуски, пијалоци и закуски во аква паркот, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови од денот, бар со закуски на плажа од 10.00-18.00 часот, сите пијалоци во диско клубот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, специјални вина, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, услуга во соба, сите флаширани пијалоци, пијалоци во Ирскиот паб.Хотелска песочна плажа. Лежалките, чадорите за сонце и крпите се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и дополнително се наплаќаат.Отворени и затворени базени за возрасни и деца, голем аква парк со 11 тобогани (влезот е бесплатен за гостите од хотелот), финтнес центар, турска бања, одбојка, гимнастика, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, куглање, билијард, соба со игри, масажа и СПА и центар за убавина. Забавни програми во текот, натпревари покрај базенот и на плажа, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 4-12 години со дневни и вечерни програми.

Хотелот се наоѓа во областа Евренсеки, 5км од Сиде и 48км од аеродромот во Анталија.

Ултра Сѐ вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, утрински ужини, ручек, попладне торти, колачи, закуски, вечера, закуска доцна навечер, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, услуга за сладолед за време на вечерата, слаткарница, мини бар во собите. Не е вклучено: луксузни увозни пијалоци, сите локални и увозни флаширани вина, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, свежо цедени овошни и зеленчукови сокови, увозен шампањ, услуга во соба.Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа.Отворени затворени (затворени во лето) базени за возрасни и деца, еден базен е полуолимписки, аква парк со лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг се бесплатни. Масажа, SPA и центар за убавина, осветлување за тениски терен, куглање, билијард, Луна парк, сите спортови на вода се доплаќаат. Аква Паркот и Луна Паркот се користат заедно со Royal Dragon Hotel. Stone Sport Complex – тениските игралишта навечер, опрема и курсеви се со доплата. Забава во текот на денот, натпревари и различни програми навечер, шоу програми, забавен парк и мини клуб за деца од 04-12 години.

Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 50 км од аеродромот во Анталија.Fame style сѐ вклучено –шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај и кафе, вечера, сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во диско, храна и пијалоци после 22 часот.Хотелска приватна плажа, лежалки и чадори без доплата, пешкири со депозит.Надворешни базени со дел за деца, пинг понг, фитнес центар, турска бања, сауна, Масажа, салон за убавина во Fame Residence Kemer, билијард и спортови на вода се со доплата.

Хотелот се наоѓа во Кемер на 55 км од аеродромот во Анталија.Ултра Сѐ вклучено – 24часа храна и пијалоци-шведска маса за појадок, ручек и вечера, попладневна ужина, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цедени сокови за време на појадок, диетално мени и за здрава храна во главниот ресторан, сладолед во текот на денот. Дополнително се наплаќаат-премиум увозни пијалоци, специјални увозни и локални вина, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, A’la Carte ресторани, услуга во соба.Приватна хотелска плажа, со песок и камчиња. Беаплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа.Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Турска бања, сауна, фитнес центар, тениски игралишта, одбојка на плажа, мини фудбал. Дополнително се наплаќаат-спортови на вода, велнес и Спа центар, масажа, осветлување на тениски игралишта, часови за нуркање.Анимација во текот на денот и во вечерни шоу програми, мини клуб за деца од 0-12год.

Хотелот се наоѓа во областа Белдиби, на 40км од аеродромот во Анталија и 10 км од Кемер.

Главен ресторан со шведска маса, À la carte ресторани со морска храна и мексиканска кујна, лоби бар, бар покрај базен и на плажа. Доктор, чување деца, перење алишта, изнајмување кола, фризер, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се со доплата. WI-Fi интернет е бесплатен во лоби.

Хотелска приватна плажа со камчиња. Лежалки и чадори се бесплатни. Крпите се со депозит.

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг се бесплатни. Спортови на вода, масажа се со доплата.

Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, игралиште.

Хотелот се наоѓа во Белек на 35 км од аеродромот во Анталија.Luxury Ултра сѐ вклучено – пијалок за добредојде по пристигнувањето, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина наутро и попладне, ужина во доцните часови, свежо цеден сок за појадок, сладолед за време на ручек и вечера, слаткарница, À la Carte (интернационален, медитерански и турски) со претходна резервација, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не се вклучени: луксузни увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, кинески ресторани À la Carte (Chinese, Steak House and Lake House) се со доплата, свежо цедени сокови освен за појадок, услуга во соба, наргиле.Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со доплата.Отворен и затворен базен за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, гимнастика, пинг-понг. Се доплаќа: спортови на вода, осветлување на тениските терени, опрема за тенис, масажа, СПА и велнес центар. Забавни програми во текот на денот за возрасни и деца во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 и во летната сезона тинејџерски програми (13-16 години).

Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 45км од Анталија и 40км од аеродромот во Анталија.Ултра Сѐ вклучено – од 10:00-02:00 часот, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, снек ресторан на плажа, попладне кафе, чај и колачи, вечера, полноќна закуска, дел за бебиња достапен 24 часа, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, À la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот. Дополнително се наплаќаат -специјални увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед (освен во Мини клуб, кој се сервира во одреден час од денот), Clark Geble bar од 02:00-08:00, наргиле.Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце, душеци и пешкири за плажа не се наплаќаат.Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, турска бања, фитнес, џакузи, тениски игралишта, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг. Сауна, масажа, осветлување на тениските игралишта, спортови на вода, Спа и Велнес центар, куглање, билијард и компјутерски игри дополнително се наплаќаат. Забавни програми во текот на денот и вечерни шоу програми, Гала вечери, италијанска вечер, турска вечер. Мини клуб за деца од 4-12 год.

Хотелот се наоѓа во областа Белек на 35 км од аеродромот во Анталија и 40 км од Анталија.Ултра Сѐ вклучено – шведска маса, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, кафе, чај, вечера, полноќен оброк, сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во ресторанот Pinea е бесплатен, свежо цеден сок со појадокот. Не се вклучени сите флаширани и конзервирани локални и увезени пијалоци, специјални увезени пијалоци, свежо цедени сокови, пакуван сладолед, услуга во соба, À la Carte ресторани – La Cucina (италијански ресторан), Red Wok (кинески ресторан).Приватна песочна плажа на хотелот. Пешкири, лежалки и чадори за сонце бесплатно. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и се доплаќа.Отворени и затворени базени, базени за деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, пинг-понг, стрелање, мини голф, одбојка на плажа, кошарка се вклучени во цената. Се доплаќа за: опрема, осветлување на светлина за тениските терени и часови за тенис, масажа и СПА центар, спортови на вода, часови за нуркање. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и забавни програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04 – 12 години со различни програми, игралиште, мини Диско во вечерните часови.

Хотелот се наоѓа во Белек, 27km од аеродромот во Анталија, 24km од центарот на АнталијаÀ la Carte Сѐ вклучено – висок квалитет на услуга во сите ресторани, шведска маса, храна и сите пијалоци вклучени во услугата. Премиум виски, специјални алкохоли, специјални локални и увозни вина, À la Carte ресторани, собна услуга 24ч, VIP ресторан, пури – дополнително се наплатуваат. За гостите во претседателскиот, кралскиот апартман и во вилите има посебен VIP концепт.Хотелска приватна плажа, песочна, лежалки, чадори за сонце, пешкири за плажа не се наплатуваат. Павилјони на плажа со претходна резервација дополнително се наплатуваат.Отворен и затворен базен за деца и возрасни. Аквапарк, турска бања, сауна, парна бања, снег соба, џакузи, тениски игралишта, фитнес центар, одбојка, кошарка, одбојка на плажа. Масажи, салон за убавина, SPA центар, нега на кожа, спортови на вода, часови по тенис, осветлување за тениските игралишта, куглање, компјутерски игри, интернет кафе, билијард дополнително се наплатуваат. Забавни активности преку ден, на базен и плажа и вечерни шоу програми, музика во живо, специјални вечери, кино, диско. Мини-клуб за деца од 0г до 17г, организирани во групи по возраст со разни програми во текот на денот и вечерните часови. Специјален клуб за бебиња каде што бесплатно се достапни стерилзатор на пареа, апарат за затоплување шишња, микробаранова, фрижидер, бебешко столче за јадење, нокшир (на барање), седиште за автомобил.

Хотелот се наоѓа во Лара на 14 км од аеродромот во Анталија и 16 км од центарот на Анталија.Fame стил Сѐ вклучено појадок, доцен појадок, À la Carte појадок (со претходна резервација), ручек, ужина во Café Fame Snack простор и покрај базенот, вечера, ужина доцна навечер, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00ч., кафе, чај, сладолед (14:00-16:00ч.), точено вино, пиво, ручек и вечера со специјално диететско, вегетаријанско и детско мени. Увозните пијалоци, свежо цедени сокови, наргиле, флаширани пијалоци, À la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, сите алкохолни пијалоци од 03.00–10.00ч, пијалоци во Диско клубот дополнително се наплатуваат.Хотелска приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни.Отворен и затворен базен за возрасни и деца, четири лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, турска бања, соба со пареа, џакузи, тениски игралишта, одбојка на плажа. Спа и Велнес центар, масажа, солариум, осветлување за тениските игралишта, фудбалски игралишта, куглање, билијард и спортови на вода се наплатуваат. Забавни програми со професионална екипа во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 год. и Јуниор клуб за тинејџери од 12-16 год.

Хотелот се наоѓа во Лара, 10 км од аеродромот и 15 км од центарот на Анталија. Се наоѓа на сама плажа.Ултра Сѐ вклучено – шампањ за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, шампањ во неделите, доцни ужинки, храна и пијалоци во снек баровите, свежо цедени сокови за време на појадок и во витамин барот. Сите локални и стандардни увозни безалкохолни и алкохолни пијалоци, сладолед, кафе, чај покрај базенот и барот на плажа, À la Carte ресторани со претходна резервација (само еднаш за 7 дена, понатаму со доплата). Диететска, вегетаријанска и детска храна е достапна во главниот ресторан. Луксузни увозни пијалоци, VSOP коњак, пури, специјални вина, увозни пијалоци во À la Carte рестораните дополнително се наплатуваат. За деца под 15 год., влезот е дозволен само во турскиот ресторан.Хотелска приватна плажа со песок и ситни камчиња. Лежалки, чадори за сонце, крпи и душеци за на плажа не се наплатуваат.Отворени и затворени базени, базен за деца, базен за релаксација само за возрасни, Аква парк, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски игралишта, одбојка на плажа, пинг понг, пикадо, забавен парк за деца (одредени термини). Опрема и часови по тенис, масажа, СПА центарот и салон за убавина, пилинг, спортови на вода, куглање, компјутерски игри и школо за нуркање се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот, натпревари и шоу програми во вечерните часови, жива музика, кино, тематски вечери и гала вечери. Мини клуб за деца од 4-12 год со програма во текот на денот, Луна Парк, мини Диско навечер, игралиште и детско кино.

 

ПРЕДЛОГ ХОТЕЛИ И ЦЕНИ

Хотели 16.04

6 ноќи

03.05

6 ноќи

01.06.

 6 ноќи

01.07.

6 ноќи

02.08.

6 ноќи

01.09

6 ноќи

01.10

6 ноќи

SEHER SUN PALACE RESORT & SPA 5* Side

 

440еур

362еур

 

415еур

351еур

 

609еур

518еур

 

738еур

656еур

 

787еур

695еур

 

688еур

611еур

 

570еур

511еур

 

KEMAL BAY HOTEL 5*Alanya 487еур

379еур

464еур

347еур

686еур

573еур

843еур

690еур

881еур

715еур

776еур

635еур

621еур

531еур

KAHYA RESORT AQUA & SPA HOTEL 5* Alanya 480еур

401еур

441еур

361еур

682еур

627еур

799еур

752еур

823еур

808еур

725еур

662еур

555еур

471еур

SENZA GARDEN HOLIDAY CLUB  5* Alanya 467еур

420еур

430еур

407еур

651еур

617еур

732еур

ххх

829еур

804еур

744еур

722еур

510еур

ххх

SEHER RESORT& SPA 5*-Side 458еур

396еур

432еур

364еур

639еур

590еур

762еур

719еур

808еур

760еур

716еур

676еур

598еур

566еур

RIOLAVITAS RESORT & SPA 5* Side 536еур

482еур

535еур

406еур

781еур

642еур

936еур

756еур

980еур

785еур

916еур

736еур

711еур

556еур

ROYAL TAJ MAHAL 5* Side 726еур

690еур

877еур

827еур

1167еур

1102еур

1354еур

1276еур

1400еур

1318еур

1323еур

1246еур

1129еур

1065еур

FAME BEACH 4* Kemer 471еур

460еур

425еур

414еур

578еур

564еур

634еур

618еур

742еур

721еур

614еур

598еур

546еур

532еур

FAME RESIDENCE KEMER & SPA 5* Kemer 538еур

511еур

590еур

554еур

868еур

814еур

945еур

884еур

1002еур

935еур

918еур

858еур

836еур

782еур

SEVEN SEAS GRAVEL SELECT 5* Kemer 610еур

541еур

632еур

550еур

1109еур

995еур

1147еур

1028eур

1204еур

1076еур

1127еур

1008еур

934еур

839еур

GRAND RING 5* Kemer 458еур

416еур

429еур

384еур

617еур

585еур

735еур

694еур

771еур

726еур

715еур

674еур

548еур

521еур

SIAM ELEGANCE HOTELS & SPA 5* Belek 597еур

562еур

597еур

562еур

787еур

740еур

965еур

902еур

1049еур

978еур

945еур

882еур

822еур

769еур

KIRMAN BELAZUR RESORT & SPA 4*-Belek 713еур

634еур

760еур

665еур

981еур

897еур

1236еур

1123еур

1260еур

1143еур

1073еур

975еур

916еур

835еур

LIMAK ARCADIA SPORT RESORT HOTEL 5*-Belek 614еур

562еур

698еур

632еур

981еур

917еур

1236еур

1123еур

1260еур

1143еур

1083еур

985еур

916еур

835еур

KREMLIN PALACE 5* Lara 1011еур

604еур

1072еур

610еур

1234еур

739еур

1446еур

1122еур

1500еур

1159еур

1459еур

1126еур

1289еур

843еур

FAME RESIDENCE LARA & SPA 5* Lara

 

648еур

610еур

719еур

670еур

1010еур

915еур

1132еур

1055еур

1189еур

1106еур

1106еур

1029еур

978еур

911еур

 

DELPHIN DIVA 5* Lara

891еур

800еур

965еур

858еур

1223еур

1093еур

1406еур

1252еур

1524еур

1353еур

1514еур

1353еур

1161еур

1035еур

Хотели 07.05

6 ноќи

07.06

6 ноќи

07.07

6 ноќи

02.08.

6 ноќи

01.09

6 ноќи

 MYSEA HOTELS ALARA 4* (ALANYA) 396 еур 414 еур 510еур 515 еур 406 еур
 XENO EFTALIA RESORT 4* (ALANYA) 415 eеур 493 еур 602 еур 606 еур 519 еур
OBA STAR HOTEL 4* (ALANYA) 420 еур 515 еур 619 еур 646 еур 569еур
THRONE BEACH RESORT SPA 5* (ALANYA) 479 еур 577 еур 672 еур 713 еур 622 еур
  CENGER BEACH 5* (SIDE) 393 еур 496 еур 606 еур 611 еур 513еур
KAHYA RESORT AQUA & SPA 5* (ALANYA) 509 еур 660 еур 816 еур 821 еур 702 еур
CONCORDIA CELES HOTEL 5* (ALANYA) 458 еур 558 еур 673 еур 705 еур 641 еур
SIDE ALEGRIA HOTEL & SPA (Adults Only) 5* (SIDE) 440 еур 557 еур 669 еур 674 еур 576 еур
  EFTALIA AQUA RESORT 5* (ALANYA) 496 еур 823еур 877 еур 883 еур 797 еур
AMBASSADOR PLAZA 4* (KEMER) 475 еур 535 еур 644 еур 659 еур 562 еур
  QUEENS PARK GOYNUK 5* (KEMER) 441еур 612 еур 739 еур 772 еур 679 еур
SULTAN OF SIDE HOTEL 5* (SIDE) 439 еур 568 еур 622 еур 787 еур 590 еур
UTOPIA BEACH CLUB 5* (ALANYA) 647 еур 836 еур 988 еур 1003 еур 905 еур
DOSINIA LUXURY RESORT 5* (KEMER) 512 еур 675 еур 816 еур 821 еур 716еур
FUN AND SUN CLUB SAPPHIRE 5* (KEMER) 585 еур 707 еур 765 еур 760 еур 702 еур
 AMELIA BEACH RESORT & SPA 5* (SIDE) 533 еур 620 еур 755 еур 760 еур 674 еур
VICTORY RESORT 5* (SIDE)  465 еур 685 еур 843 еур 849 еур 776 еур
EFTALIA OCEAN RESORT 5* (ALANYA) 538 еур 857 еур 1013 еур / 831 еур
SULTAN OF DREAMS 5* (SIDE) 461 еур 599 еур 725 еур 803 еур 694 еур
CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT & SPA 5* (BELEK) 594 еур 718 еур 804 еур 864 еур 771 еур
CRYSTAL ADMIRAL RESORT 5* (SIDE) 594 еур 718 еур 834 еур 880 еур 771 еур
RUBI PLATINUM SPA RESORT & SUITES 5* (ALANYA) 1307 еур 1522 еур 1754 еур 1785 еур 1591 еур

Исчисти