АНТАЛИЈА ЛЕТО 2022 СЕПТЕМВРИ

Анталија, величествен град сокриен под прекрасните плажи, луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе посакате.Исто така има и многу богат ноќен живот. Особено во текот на летните месеци кога улиците и клубовите се преполни со туристи. Има и места со жива музика, а ако сакате рок, техно и хип-хоп, имате безброј опции. Овде ноќните клубови прават тематски забави, танцувачки перформанси, и отворени се до раните утрински часови.
Спакувајте ги своите куфери и се гледаме во Турција!

ЦЕНИ ОД 360 ЕВРA ПО ЛИЦЕ ЗА 6 НОЌИ ALL INCL  СО АВИО КАРТА И ТРАНСФЕР

SHARE
  • Дестинација:Турција
  • Траење:154 денови
  • ДАТУМИ : Апр 30 - Окт 01
    • Хотели:4* и 5*
  • ЦЕНА :

    359,00

Цената вклучува:

-6,10 или 11 ноќевања на база All inc или Ultra All

-Авионска карта со вклучени такси

-Трансфер од аредором до хотел и од хотел до аеродром

ПРЕДЛОГ ХОТЕЛИ И ТЕРМИНИ

ЗА ДА ГО ВИДИТЕ ХОТЕЛОТ СТИСНЕТЕ НА ИМЕТО ВО ТАБЕЛАТА. А ШТО Е ВКЛУЧЕНО ВО  all incl УСЛУГАТА НА СЕКОЈ ХОТЕЛ ПОДОЛУ НА + ОТВОРЕТЕ ГО И ПРОЧИТАЈТЕ

ИНФО И РЕЗЕРВАЦИИ НА 070/213-471 или 071/451-633

ТЕРМИН 1.09-6 ноќи 5.09-6 ноќи 12.09-6 ноќи 18.09-6 ноќи 22.09-6 ноќи 26.09-ноќи 1.10-6 ноќи
MYSEA HOTEL INCEKUM 4* 409eur 409eur 409eur 372eur 372eur 370eur 359eur
XENO EFTALIA RESORT 4* 450eur 450eur 423eur 423eur 423eur 418eur 392eur
STELLA BEACH 4* 466eur 466eur 446eur 438eur 432eur 430eur 432eur
OBA STAR 4* 486eur 476eur 486eur 447eir 433eur 419eur 403eur
CENGER BEACH 5* 503eur 503eur 503eur 461eur 452eur 452eur 452eur
EUPHORIA PALM BEACH 5* 518eur 518eur 501eur 433eur 447eur 447eur 447eur
PERRE DELTA HOTEL 5* 544eur 544eur 501eur 493eur 493eur 479eur 452eur
SIDE ALEGRIA 5* 570eur 570eur 527eur 587eur 537eur 438eur 438eur
CONCORDIA CELES 5* 565eur 565eur 551eur 524eur 524eur 524eur 508eur
SUNMELIA BEACH 5* 585eur 585eur 562eur / 514eur 505eur 505eur
AMELIA BEACH 5* 585eur 585eur 585eur 575eur 534eur 521eur 505eur
XORIA DELUXE 5* 614eur 573eur 543eur 526eur 509eur 514eur 505eur
PGS HOTELS KIRIS 5* 618eur 586eur 570eur 547eur 523eur 543eur 645eur
ALAN XAFIRA 5* 621eur 621eur 544eur 544eur 527eur 493eur 484eur
UTOPIA BEACH CLUB 5* 624eur 642eur 635eur 613eur 613eur 607eur 578eur
THE LUMOS DELUXE RESORT 5* 621eur 605eur 562eur 556eur 530eur 520eur 503eur
SULTAN OF DREAMS 5* 649eur 649eur 649eur 609eur / / 569eur
ADAM & EVE 5* 1045eur 1045eur 1045eur 1045eur 978eur 945eur 945eur
GRANADA LUXURY BELEK 5* 1161eur 1129eur 1026eur 977eur 977eur 951eur 970eur
ALIBEY CLUB MANAVFGAT 5* 735eur 698eur 698eur 698eur 698eur 698eur 698eur

ХОТЕЛИ ОПИС

Хотелот е лоциран во регионот Инчекум, 100 км од аеродромот Анталија и 20 км од Аланија.

Се вклучено плус – на база шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај и торти, вечера, полноќни снекови. Сите домашни алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10.00 – 23.00 часот. Со доплата: увезени пијалоци, свежи цедени сокови, флаширани пијалоци, сладолед, наргиле, Турско кафе, собна послуга.

Приватна плажа, 50 м од хотелот- песочна и камчеста, со лежалки и чадори за сонце се бесплатни.

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, пинг понг, фитнес центарм Турска бањам сауна. Со доплата: водни спортови, масажи, спа и салони за убавина, билјард и компјутерски игри. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања покрај базените и плажата, шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години.

Хотелот се наоѓа во областа Konakli, 12км од центарот на Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок ручек, вечера, утринска ужина и попладневен чај, кафе, колачи, полноќна ужина, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.30ч., сладолед во одредени часови од денот. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, A’la Carte ресторани, пијалоци во Диско клуб, дополнително се наплатуваат.

Хотелска плажа на 150м. од хотелот, со ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце се бесплатни. Пешкири за на плажа се наплатуваат.

Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, 20 км од Сиде и 90км од аеродромот во Анталија

Има хотелска приватна плажа со камчиња, лежалки, чадори не се наплатуваат. Пешкири на плажа со депозит. Има тунел под патот до плажата.

Услуга All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек , вечера, попладневни колачи, чај и кафе, сие локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот.

A’la Carte ресторани со предходна резервација, еднаш за време на престојот, снек ресторан на плажа од 10.00-17.00 часот, сладолед во одредени часови.

НЕ Е ВКЛУЧЕНО: Увозни алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, послуга во соба, свежо цедени сокови, Турско кафе, пијалоци во диско клубот. Хотелот располага со надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни, водени лизгалици, тениско игралиште, одбојка на плажа, фитнес центар, Турска бања, сауна, бесплатно. масажа, СПА, центар за убавина и здравје, сите видови на водени спортови, осветлување на тенсиките игралишта, опрема за тенис, куглање се доплаќа. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови.

Мини Клуб за деца од 04-12 години во текот на денот и мини диско навечер.

Линк од хотелот

Хотелот се наоѓа во Окуркалар регионот, на 35 км од Аланија и 95 км од Анталискиот аеродром.

Услуга All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај, торта, вечера, супа доцна навечер, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10-24 часот. Ала карт ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено- сите увозни пијалоци, специјални вина, сите видови на флаширани и конзервирани пијалоци, свежи овошни сокови, сладолед, пуканки, пијалоци во диско, собна послуга.

Хотелска приватна плажа со ситни каменчиња, лежалки, чадори и пешкири не се наплаќаат.

Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни , фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терен, одбојка на плажа не се доплаќаат. Со доплата- масажа, салон за убавина, осветлување за тениски терени, спортови на вода, билијард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, натпревари на базен и плажа, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 4-12 години, детско игралиште, мини диско навечер.

Линк од хотелот

Хотелот се наоѓа во Кумкој на 8км од центарот на Сиде и 55км од аеродромот во Анталија.

Хотелска песочна плажа на околу 200м од хотелот со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири за на плажа и покрај базенот со доплата.

Сѐ вклучено – отворена шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и колачи, вечера, доцни ноќни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 до 23.00 часот, барот на плажа од 10.00 до 16.30 со безалкохолни пијалоци и пиво. Не се вклучени сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед.

Линк од хотелот

Хотелот се наоѓа во регионот Evrenski 6 км од Сиде и 70 км од аеродромот во Анталија.

Услуга All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе,вечерна доцна ужина,сладолед во одредени часови, време за чај и колачи, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот. A’la Carte ресторани со предходна резервација, еднаш за време на пестојот, НЕ Е ВКЛУЧЕНО: сите увозни пијалаци, флаширани пијалоци и во лименки, специјални вина,свежо цедени сокови,собна послуга, пијалаци во диско.

Хотелска плажа, камчиња и песок, лежалки, чадори, и пешкири за на плажа се бесплатни.

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, аква парк,фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. СО ДОПЛАТА: спортови на вода, билјард, комјутерски игри, СПА,салон за убавина, масажи, парна соба, куглање, салон за убавина. Забавна програма со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, кино, мини клуб за деца од 04-12 годишна возраст.

Линк од хотелот

Хотелот се наоѓа во областа Konakli, оддалечен 15км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

Услуга Ultra All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, кафе во попладневните часови, вечера, полноќна супа. Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторан со претходна резервација еднаш за време на престојот, ресторан и бар на плажа од 10.00 – 18.00 со безалкохолни пијалоци и пиво. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци и увозни пијалоци кои не се вклучено во менито, сите флаширани пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, послуга во соба.

Хотелска приватна плажа, песочна со камчиња, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Тунел под патот од хотелот до плажа

Гостите спијат и го користат главниот ресторан во хотелот кој го букирале, сите други содржини (базени, барови, плажа, забава) може да ги користат во двата хотели.

Линк од хотелот

Хотелот е лоциран во регионот Окурчалар, 25 км од Сиде, 35 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.

Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок ручек, вечера, утринска ужина и попладневен чај, кафе, колачи, полноќна ужина, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.30ч. Увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба, A’la Carte ресторани, пијалоци во Диско клуб, дополнително се наплатуваат.

Приватна плажа, камчеста, со лежалки и чадори за сонце, пешкири за плажа се бесплатни.

Хотелот се наоѓа во областа Obagol, 2,5 км од Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.

Сé вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи, вечера, вечерна ужина. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 23.00ч. Ужина и безалкохолни пијалоци на барот на плажа во периодот од 11.00 до 17.00ч се бесплатни. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, Турско кафе, пиво, и сладолед во барот на плажа се наплатуваат.

Хотелска плажа, песок, на 70м од хотелот, лежалки, чадори за сонце не се наплатуваат. Има Beach Bar на плажата каде без алкохолните пијалоци и вода се бесплатни. Пиво се наплаќа екстра.

Хотелот се наоѓа во областа Kızılagac, 12км од Манавгат и 75км од аеродромот во Анталија.

Се вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, колачи, вечера, полноќна ужина, сладолед, A‘la Сarte ресторани (Анатолиа, Италијански и Мексикански ресторант со резервација и само еднаш за време на престојот), сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар во соба (бесплатни пијалоци само на пристигнување). Сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, вина и шампањско, свежо цедени сокови, A‘la Сarte ресторани (Азиски и рибен ресторант), дополнување на мини бар, услуга во соба, дополнително се наплатуваат.

Хотелска приватна плажа, песок и ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни.

Хотелот се наоѓа во областа Кизилот на 15 км од Сиде и Манавгат, 80 км од аеродромот во Анталија.

Сѐ вклучено шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, кафе, чај, вечера, полноќно бифе, сладолед во одредени часови од денот, бар на плажа од 10:00 до 17:00 часот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24.00 часот, À la Carte ресторани со турска, италијанска и кинеска кујна се со претходна резервација и еднаш во текот на престојот. Не се вклучени: сите увозни пијалоци, пијалоците по 24.00 ч. свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, услуга во соба, рибен À la Carte ресторан се со претходна резервација и со доплата, сите пијалоци во Диско клубот и Vitamin барот.

Хотелска песочна плажа со ситни камчиња која се наоѓа преку патот (се поминува тунел). Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни.

Хотелот се наоѓа во областа Kizilagac, 70 км од аеродромот во Анталијаи 10 км од Side и Manavgat.

All inclusive – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, чај, кафе, вечера, супа на полноќ, A’la Carte ресторани со претходна резервација еднаш во една недела во некои од нив, сладолед во траење од еден час попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот. Не е вклучено : сите увозни пијалоци, пијалоци после 24:00 часот, свежи овошни сокови, сите флаширани пијалоци, послуга во соба, сите пијалоци во Disco club.

отелска приватна плажа, песок и камчиња, со бесплатни лежалки, чадори и пешкири на плажа.

Хотелот е лоциран во областа Кириш, на 65км од аеродромот во Анталија и 6км од Кемер.

Ултра Се Вклучено-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна вечера, ужина, сладолед во одредени часови од денот, сите локални и некој стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Дополнително се наплаќаат специјални увозни пијалоци, специјални вина, A’la Carte ресторани со резервација, свежо цедени сокови, енергентски пијалоци, сите пијалоци во Нирвана клуб, наргиле, услуга во соба.

Хотелска приватна плажа со песок и камчиња. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат. Приватни павиљони на плажа се наплаќаат.

Хотелот се наоѓа во Турклер на 15 км од центарот на Аланија и 100 км од аеродромот во Анталија.

Ултра Сѐ Вклучено– шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, поплладневна закуска, вечера, полноќно бифе, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни, сладолед. À la Carte ресторанот е со закажување 2 дена претходно, барот за закуски работи од 10 до 5 часот попладне. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се во менито, флаширани пијалоци, услуга во соба, увозни шампањи, свежо цедени сокови, специјални вина, повторна употреба на À la Carte рестораните.

Хотелска приватна плажа со песок и камчиња на 550 метри од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи се бесплатни. Бесплатен превоз на секои 15 мин. до плажата и назад.

Хотелот се наоѓа во Авсалар на 5 км од центарот на Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија.

Ултра сѐ вклучено – појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и доцна ноќна ужина, стандардни увозни и домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00час., сладолед во одредени часови од денот, ресторан на плажа од 10.00-18.00час. Дополнително се наплаќаат-премиум пијалоци, ивозни пијалоци кои не се на мени листата, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, специјални вина, A’la carte ресторани со претходна резервација, услуга во соба.

Приватна плаша со песок и камчиња. Лежалки, чадори и пешкири за плажа се бесплатни

Хотелот е се наоѓа во областа Каргичак, 155 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на Аланија.

Ултра сѐ вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера, полноќна ужина. Сите локални и некои стандарни алкохолни и безалкохолни пијалоци, бар со ужина, пијалоци на плажа во период од 10.00-18.00 часот. À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Увозните пијалоци, специјални вина, флашираните пијалоци, свежо цедените сокови, собната услуга, наргиле и витаминскиот бар дополнително се наплатуваат.

Хотелска плажа, песок со ситни камчиња, на околу 150м од хотелот, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат.

Хотелот се наоѓа во областа Kızılot на 15км од Manavgat и 75км од аеродромот во Анталија.

Ultra all inclusive – 24 часа шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, торта и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одрдени часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, свежо цеден сок од портокал за појадок. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, спцијални вина, A’la Carte ресторани со претходна резервација и со доплата, Турско кафе, послуга во соба.

Хотелска плажа, каменчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.

Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, Акба парк, фитнес центарм Турска бања, сауна, соба со пареам одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness и центар за убавина, масажа, билијард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, кино, мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, програми во текот на денот и мини диско навечер.

Хотелот се наоѓа во областа Белек, 35 км од аеродромот во Анталија и 45 км од центарот на Анталија.

Ултра сѐ вклучено – појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера и доцна ноќна ужина, мини бар дневно надополнети, сите локални и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, отворена услуга за сладолед за време на ручекот и вечерата, диетално мени. Не се вклучени: луксузни увезени пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови (освен за појадокот), À la Carte ресторани се со претходна резервација, услуга во соба, макси бар во соба, ВИП-концепт за меден месец парови, сместени во Диско клуб и шоу центарот, специјална роденденска торта и цвеќиња.

Приватна плажа од хотелот. Лежалки, чадори за сонце, пешкири се бесплатни. Павилјоните на пристаништето и плажата се со претходна резервација и се доплаќа.

Хотелот се наожа во Белек, на 33 км од аеродромот во Анталија и 42 км од центарот на градот.

Ултра сѐ вклучено – храна и пијалоци 24 часа, пијалок за добредојде, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, кулинарско шоу, диетално мени, вегетаријанско мени, полноќни оброци, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед, слаткарница, свежо цедени сокови за појадок, бар покрај базен. Бар за закуска на плажа од 10.00-18.00 часот, детско мени за време на главните оброци, диетално мени. Не е вклучено: увозни пијалоци кои што не се на менито, премиум пијалоци, висококвалитетни вина, Chocolate House, француски шампањ, À la Carte ресторани се со претходна резервација и со доплата, услуга во соба.

Хотелска приватна песочна плажа на 1,7 км од хотелот (има бесплатен превоз до плажа). Лежалки, чадори за сонце и крпи за на плажа се бесплатни. Приватните павилјони се со претходна резервација и со доплата.

Хотелот се наоѓа во областа Кизилагач на 12 км од Манавгат и 60 км од аеродромот во Анталија.

Сѐ вклучено шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек и вечера, ужини помеѓу оброците, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, свежо цеден сок од портокал само за појадок, сладолед. Не е вклучено: сите увозни алкохолни пијалоци, À la Carte ресторан со претходна резервација, специјални вина и шампањ, свежо цедени сокови (само за појадок). Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан, барови и снек барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, услуга за перење и хемиско чистење, чување деца, фризер, шопинг, телефон, факс, комјутерски игри, изнајмување кола се доплаќаат. WI- FI интернет е бесплатен во целиот хотел.

Хотелска приватна песочна плажа, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и крпи на плажа. Приватните павилјони на плажа се со претходна резервација и се доплаќаат.