Анталија, величествен град сокриен под прекрасните плажи, луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе посакате.Исто така има и многу богат ноќен живот. Особено во текот на летните месеци кога улиците и клубовите се преполни со туристи. Има и места со жива музика, а ако сакате рок, техно и хип-хоп, имате безброј опции. Овде ноќните клубови прават тематски забави, танцувачки перформанси, и отворени се до раните утрински часови.
Спакувајте ги своите куфери и се гледаме во Турција!

SHARE
  • Дестинација:Турција
  • Траење:29 денови
  • ДАТУМИ : Sep 01 - Sep 30
    • Хотел:5
  • ЦЕНА :

    304,00

 АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021

Најбараната дестинација за лето 2021!! Искористете ја последната можност за уникатно летување!

ИНФО ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НА 02/774-371 или 071/451-633

 

АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021, величествен град сокриен под прекрасните плажи, луксузни хотели кои ви нудат сѐ што ќе посакате.Исто така има и многу богат ноќен живот. Особено во текот на летните месеци кога улиците и клубовите се преполни со туристи. Има и места со жива музика, а ако сакате рок, техно и хип-хоп, имате безброј опции. Овде ноќните клубови прават тематски забави, танцувачки перформанси, и отворени се до раните утрински часови.
Спакувајте ги своите куфери и се гледаме во Турција!

ВО ПРИЛОГ  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  ПРЕДЛОГ ХОТЕЛИ

ХОТЕЛ 03/10/21 10/10/21
Sunstar Beach Hotel 4* 320 евра /
Mysea Hotel Alara 4* / 293 евра
Senza Garden Holiday Club 4* 440 евра 326 евра
Oba Star 4* 375 евра 339 евра
Cenger Beach 5* / 352 евра
Throne Seagate Belek 5* / 361 евро
Side Alegria 5* / 370 евра
Senza The Inn Resort & Spa 5* / 382 евра
Land of Paradise 5* / 392 евра
The Lumos Deluxe Resort 5* 429 eвра 398 евра
Xoria Deluxe Hoptel 5* 442 евра 413 евра
Sultan of Dreams 5* / 416евра
Eftalia Village HV 5* / 421 евро
Armir Resort 5* / 428 евра
Sunmelia Beach 5* 437 евра /
Dream World Resort 5* / 455 евра

1. SENZA GARDEN HOLIDAY CLUB 4* (ALANYA) 

Хотелот се наоѓа во областа Konakli, на 8км од Аланија и на 115км од аеродромот во Анталија.

Ултра се вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне чај, вечера, доцни вечерни и рани утрински закуски, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 – 24:00 часот, A’la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар покрај плажа од 10:00-17:00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се мени листата, сокови од свежо овошје, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, сладолед, Турско кафе, пијалоци во диско клуб.

Хотелска плажа, песок со ситни камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат.
Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалки на вода, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, тениско игралиште. Дополнително се наплаќа: спортови на вода, масажа, велнес центар, осветлување за тениско игралиште. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во текот на ноќта. Мини клуб за деца од 04-13 години.

2.MYSEA HOTEL ALARA 4* (ALANYA) 

Хотелот е лоциран во регионот Окурчалар, 90 км од аеродромот Анталија и 33 км од Аланија.

Се вклучено плус – шведска маса за поајдок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај и торти, вечера, полноќни снекови. Сите домашни алхохолни и безалхохолни пијалоци од 10:00 -23:00. Со доплата: увезени пијалоци, свежи цедени сокови, флаширани пијалоци, сладолед, наргиле, Турско кафе, собна послуга.

Главен ресторан на база шведска маса, лоби бар, бар покрај базен, барови на плажа од 10:00-18:00 часот. Доктор, чување на деца, фризер, перална, интернет катче, телефон, факс, продавници, рент а кар се доплаќаат. Ви Фи интернет конекцијата се доплаќа.  Приватна плажа, 100м од хотелот- песочна и камчеста, опремена со лежалки и чадори за сонце бесплатно.

Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, пинг понг, фитнес центар, Турска бања, сауна. Со доплата: водни спортови, масажа, Спа и салон за убавина, билјард и компјутерски игри. Дневни и вечерни анимации, натпреварувања покрај базените и на плажата, навечер шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 години.

3.Hotel SUNSTAR BEACH HOTEL 4*(ALANYA) 

Хотелот се наоѓа на 2 км од селото. Махмутлар, 14 км од Аланија, 130 км од аеродромот.
Содржини: клима уред, приватна бања со туш и тоалет, фен, безбеден, телефон, ТВ, радио, мини бар, 24-часовна услуга во соба. складирање на багаж, сеф (се наплаќа), библиотека, конференциска сала.
Услуга: Се вклучено.
Забава и спорт: анимација, забавни програми, отворен базен, одбојка, пинг Понг, сауна, масажа, пикадо, турска бања, Фитнес центар, билјард, спортови на вода на плажа, мини клуб за деца.
Ресторани и барови: главниот ресторан со 170 места нуди широк избор на турска и меѓународна кујна, a la carte ресторан нуди традиционална турска кујна, 3 барови (во холот во хотелот, на плажа, покрај базен) нудат различни алкохолни и безалкохолни пијалоци од турско потекло, лесни закуски, кафе, чај.
Плажа: Приватна плажа 50 м; чадори, душеци – бесплатно.

4.Hotel Armir Resort 5* – Kemer

Армир Ресорт (или поранешен Милениум Ресорт Хотел) се наоѓа во центарот на Кемер. Одалечен е 55 км од аеродромот во Анталија. Услугата е на се вклучено, шведска маса за доручек, ручек попладневно кафе, чај и колачи, вечера, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 23:00 часот, вода и концентрирани овошни сокови во барот на плажа од 10:00 до 17:00 часот. Хотелската плажа е со камчиња и е одалечена 150 метриод хотелот. Лежалките и чадорите се во цената,а пешкирите за на плажа се со депозит во хотелот. Хотелот располага со отворен и затворен базен за деца и возрасни , фитнес, турска бања, сауна, терен за тенис, гимнастика, забававна програма во текот на целиот ден и навечер, мини клуб за деца од 4 до 12 одини, мини диско. Хотелот е реновиран во 2017 година.

 АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021

5.Hotel Senza The Inn Resort 5* – (ALANYA)

Хотелот е лоциран во Turkler регионот, 15 км од центарот на Аланија и 100км од аеродромот во Анталија .

Услуга ултра Се вклучено–шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужина наутро и попладне чај, кафе, колачи, полноќна ужина, сите локални и некои стандардни увозни алкохолни и безакохолни пијалоци од 10.00-24.00ч, А’la Cаrte ресторани со претходна резервација и еднаш во текот на престојот, ужина на плажа 12.00-17.00ч., сладолед во одредени часови. Увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба се наплатуваат.
Хотелска плажа на 400м. од хотелот, со камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат. (Има тунел до плажа, или пак гостите го користат шатл превозот кој е бесплатен.
Хотелот располага со отворени и затворен базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, соба со пареа, пинг понг, тениско игралиште, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениско игралиште, билијард, Спа центар и центар за убавина, масажа се со доплата. Забавни програми во текот на денот, натпревари, вечерени шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год.

 АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021  АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021

6.Hotel LAND OF PARADISE BEACH 5* (ALANYA)

Хотелот се наоѓа во регионот Турклер, 20 км од Аланија и 110 км од аеродромот во Анталија.

Услуга Се вклучено- шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна торта, чај и кафе, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 00 , бар на базен од 10-24 часот, само локални безалкохолни пијалоци и алкохолни, ужина на плажа покрај барот од 10 -17 часот. Не е вклучено- увозни пијалоци, флаширани пијалоци, коктели, свежи овошни сокови, сладолед, турско кафе,собна послуга.

Хотелска приватна плажа со камења и песок, чадори, пешкири и лежалки не се наплаќаат.

Надворешни базени за деца и возрасни, лизгалки,фитнес соба, туркса бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќа за спортови на вода, масажа, салон за убавина. Забавни програми во текот на денот, покрај базенот како и вечерни шоу програми . Мини клуб за деца од 04-12 години, мини диско навечер.

 

7.THRONE SEAGATE BELEK HOTEL 5* (BELEK)

Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 45 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија

Ултра Се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ужинки во предпладневните часови, ручек, попладневни ужинки, вечера и полноќна ужинка, сите домашни и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови. Специјалните увозни пијалоци, свежо цеден сок, специјални вина, сите флаширани пијалоци, A’la Carte ресторани дополнително се наплатуваат.
Хотелска приватна плажа, песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.
Отворени и затворени базени за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг, тениски игралишта. Водените спортови, Wellness центарот, билијард, осветлувањето на тениските терени дополнително се наплатува. Забавна програма преку ден и шоу програм навечер. Мини клуб за деца.

 

8. SIDE ALEGRIA HOTEL & SPA (ONLY ADULT) 5* (Side)

Хотелот се наоѓа во областа Кумкој, оддалечен само 8км од центарот и 55км од аеродромот во Анталија.
Се вклучено – шведска маса за појадок, ручек, попладневно кафе, чај и торти, вечера, вечерни закуски, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-23.00 часот, бар на плажа од 10.00-16.30 со безалкохолни пијалоци и пиво. Не е вклучено: сите увозни
пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, сите флаширани пијалоци, специјални вина, собна услуга, пијалоци во диско клубот, A’la Carte ресторани, Patisserie.

Хотелска песочна плажа, на 200м од хотел. Лежалките и чадорите за сонце се бесплатни, пешкирите со доплата.
Надворешни и внатрешни базени, лизгалки на водам фитнес центар, пинг-понг. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, билијард, велнес и центар за убавина, компјутерски игри, тениски терен, спортови на вода. Забавни програми – анимација во текот на денот и вечерта.

9. CENGER BEACH  5* (Side)

Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, 20 км од Сиде и 90км од аеродромот во Анталија

All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек , вечера, попладневни колачи, чај и кафе, сие локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот.
A’la Carte ресторани со предходна резервација, еднаш за време на престојот, снек ресторан на плажа од 10.00-17.00 часот, сладолед во одредени часови. Хотелска приватна плажа со камчиња, лежалки, чадори не се наплатуваат. Пешкири на плажа со депозит. Има тунел под патот до плажата.

Надворешен и внатрешен базен за деца и возрасни, водени лизгалици, тениско игралиште, одбојка на плажа, фитнес центар, Турска бања, сауна, бесплатно. масажа, СПА, центар за убавина и здравје, сите видови на водени спортови, осветлување на тенсиките игралишта, опрема за тенис, куглање се доплаќа. Забавни програми во текот на денот и шоу програми во вечерните часови.
Мини Клуб за деца од 04-12 години во текот на денот и мини диско навечер.

 

10. Xoria Deluxe Hotel(ALANYA)

Хотелот се наоѓа во областа Konakli, оддалечен 15км од Аланија и 110км од аеродромот во Анталија.

Ultra All inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, ужина, кафе во попладневните часови, вечера, полноќна супа. Локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторан со претходна резервација еднаш за време на престојот, ресторан и бар на плажа од 10.00 – 18.00 со безалкохолни пијалоци и пиво. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци и увозни пијалоци кои не се вклучено во менито, сите флаширани пијалоци, коктели, свежо цедени сокови, послуга во соба. Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани, Лоби бар, бар на базен, услуги за перење и пеглање, чување деца, продавници, фризер, рент а кар дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција е бесплатна.

Хотелска приватна плажа, песочна со камчиња, лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Тунел под патот од хотелот до плажа. Гостите спијат и го користат главниот ресторан во хотелот кој го букирале, сите други содржини (базени, барови, плажа, забава) може да ги користат во двата хотели.

11.Dream World Resort Spa 5* Hotel(SIDE)

Хотелот е лоциран во областа Evrenseki, 6км од Сиде и 65 км од аеродромот во Анталија.

All inclusive, шведска маса за појадок, ручек, попладневна торта, колачи, ужинки, вечера, доцна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-24.00 часот, мини бар во собите, A’la Carte ресторани со резервација, ужинка на плажа.

Хотелска приватна плажа, 350 м од хотелот, песочна, со лежалки, чадори и пешкири, бесплатно. Превозот до плажа е бесплатен.

Надворешен и внатрешен базен ( затворен во летната сезона) за возрасни и деца, лизгалици на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка, пинг понг, бесплатно. Со доплата: Масажа, СПА и салон за убавина, билјард , сите водени спортови. Забавни програми во текот на денот, натпревари, шоу програми, мини клуб за деца од 04-12 година.

12. Eftalia Village Hv1 (ALANYA)

Хотелот се наоѓа 18км од центарот на Аланија и 100км од аеродром.
All inclusive (се вклучено) појадок, доцен појадок, ручек, вечера на шведска маса, утринска ужина, попладневни колачи, кафе, чај, полноќна ужина, локални алкохолни и безалкохолни пијалаци од  10.00h – 23.30h, сладолед во  Eftalia Island во одредено време.

Хотелската плажа е оддалечена 100метри( се поминува мост преку улицата која го дели хотелот од плажа). Хотелот има бесплатни лежалки, чадори и пешкири на плажа.

Располага со отворени и затворени базени за деца и возрасни, аквапарк, фитнес центар, турска бања, тениско, кошаркарско игралиште и одбојка на плажа. Забавни програми има во текот на денот натпревари, шоу програма и преку ден и навечер и мини клуб за деца од 4 до 12 години.

13. OBA STAR 4*(ALANYA)

Хотелот се наоѓа во областа Obagol, 2,5 км од Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија.

Сé вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи, вечера, вечерна ужина. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 23.00ч. Ужина и безалкохолни пијалоци на барот на плажа во периодот од 11.00 до 17.00ч се бесплатни. Увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сладолед, Турско кафе, пиво, и сладолед во барот на плажа се наплатуваат.

Хотелска плажа, песок, на 70м од хотелот, лежалки, чадори за сонце не се наплатуваат. Има Beach Bar на плажата каде без алкохолните пијалоци и вода се бесплатни. Пиво се наплаќа екстра.

14. THE LUMOS DELUXE RESORT 5*(ALANYA)

Хотелот е лоциран во областа Kargicak, ,155 км од аеродромот во Анталија и 15 км од центарот на Аланија.

Ултра се вклучено- шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера, полноќна ужина. Сите локални и некои стандарни алкохолни и безалкохолни пијалоци, бар со ужина, пијалоци на плажа, A’la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Увозните пијалоци, специјални вина, флашираните пијалоци, свежо цедените сокови, собната услуг , наргиле и витаминскиот бар дополнително се наплатуваат.

Хотелска плажа, песок со ситни камчиња, на околу 150м од хотелот, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат. Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалици на вода, Турска бања, сауна, тениски игралишта, фитнес центар, одбојка на плажа. Спортови на вода, осветлување на тениски игралишта , СПА & салон за убавина, билијард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавна програма во текот на денот и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, и детско игралиште.

15. SULTAN OF DREAMS 5*(SIDE)

Хотелот се наоѓа во областа Kızılot на 15км од Manavgat и 75км од аеродромот во Antalya.

Ultra all inclusive – 24 часа шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, торта и чај, вечера, закуска доцна навечер, сладолед за време на одрдени часови, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00 – 24.00 часот, свежо цеден сок од портокал за појадок. Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторани – Турски, Италијански, барови, Disco club.

Хотелска плажа, каменчиња и песок, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа.Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, Акба парк, фитнес центарм Турска бања, сауна, соба со пареам одбојка на плажа, пинг понг. Се доплаќаат: спортови на вода, Wellness и центар за убавина, масажа, билијард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, кино, мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште за деца, програми во текот на денот и мини диско навечер.

15. SUNMELIA BEACH 5*(SIDE)

Хотелот се наоѓа во областа Kizilagac, оддалечен 70км од аеродромот во Анталија и 10км од Сиде и Манавгат.

Се вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, чај, кафе, вечера и супа за време на полноќ, A’la Carte ресторани (турска и кинеска кујна) со претходна резервација и само еднаш неделно за престој во еден од нив, сладолед за време од еден час попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 00.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, пијалоци по 00.00 часот, свежо цедени сокови, A’la Carte рестораните (италијанска кујна и рибен ресторан), сите флаширани пијалоци, собна услуга, сите пијалоци во диско клубот.

Хотелска приватна плажа, со песок и камчиња. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни.

Цените  за АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021 се по лице и вклучуваат:

Авионски чартер лет  Скопје – Анталија – Скопје

Aеродромски такси

6 ноќевања – услуга: All Inclusive, Ultra All Inclusive

Tрансфер аеродром – хотел – аеродром

 

 

 

Оцениле

Нема осврт.

Биди првиот што ќе сподели “ АНТАЛИЈА ЛЕТО 2021 – СЕПТЕМВРИ”

Your email address will not be published. Required fields are marked *