fbpx
Најди веднаш

Разно

Поздрав на 2020, никогаш да не се повтори!

Нашиот тим 2020 година ја дочека со многу ентузијазам, големи планови за нови дестинации, нови авантури и нови предизвици. Ја започнавме на повеќе дестинации Букурешт, Истанбул, Будва, Белград и Софија.За…

Read More

Виртуелно патување и инспирација за реално патување, преку книга, филм и храна во Австралија

Постојат различни начини да се инспирираме за патување и веднаш да сакаме да го спакуваме куферот. Еден од тие е дефинитивно е филмот, снимен во далечна и езотична земја, кој…

Read More

Предности во патување со автобус!

Честопати кога патуваме, се одлучуваме да користиме автомобил поради можноста да застанеме каде сакаме, и да бидеме слободни, да тргнеме кога сакаме и стигнеме кога сакаме. Авионот пак го одбираме…

Read More

3 Причини зошто септември е идеалниот месец за патување!

Иако септември многумина го поистоветуваат со крај на летната сезоната и одморите, за оние кои можат да ја избегнат реалноста и сѐ уште не го искористиле својот годишен одмор, месецот…

Read More

5 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ГО ПОСЕТИТЕ МИЛАНО

Велат патувањето е еден од најпозитивните начини на користење на слободното време, а најубаво е кога ќе ја посетите Италија. Уште од антички времиња, Италија ги фасцинира посетителите со својата…

Read More

10 Плажи со најчиста вода во Грција

Агиофили - Лефкада Листата започнува со помалку познатата плажа на Лефкада, Агиофили. Овде морето има прекрасна тиркизна вода. Оваа плажа е во нај живописниот дел на Лефкада и до неа…

Read More

5 најубави места во светот кои ќе ви го одземат здивот!

За сите оние кои се вљубени во патувањата имаме одлични предлози за полесно да ја испланирате вашата следна дестинација. Ви ги претставуваме најубавите места во светот, а вие одлучете кое…

Read More

Неколку причини зошто вреди да ја посетите Фиренца!

Фиренца е позната по својата историја. Центар на европската трговија и економија и еден од најбогатите градови на денешницата.Фиренца се смета за местото каде се родила ренесансата и била нарекувана…

Read More

10 МЕСТА ШТО МОРА ДА ГИ ПОСЕТИТЕ ВО МИНХЕН

Минхен луѓето го памтат по две работи - Фудбалски клуб Баер и Октоберфест. Меѓутоа во Минхен има дефинитивно уште многу места што вреди да се посетат, интересни места кои што…

Read More