fbpx
Најди веднаш

Разгледај

10 Плажи со најчиста вода во Грција

Агиофили - Лефкада Листата започнува со помалку познатата плажа на Лефкада, Агиофили. Овде морето има прекрасна тиркизна вода. Оваа плажа е во нај живописниот дел на Лефкада и до неа…

Read More

Романија

Корисни информации за вашето Прво патување во Букурешт, Романија

Романската историја е навидум како Game of Thrones, но без оној дел, делот со фантазијата. Романија е земја со богато мулти-културно наследство и фантастична природа, локална домашна кујна која ќе…

Read More

најубавите

Дали знаеше дека на Лефкада се едни од најубавите плажи ?!

Лефкада  Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да се…

Read More

ТОП 3 места за прекрасни глетки на Париз

Преплавен со катедрали, преубaви тераси и енормни историски споменици, во Париз, деновите лессно може да се поминат гледајки нагоре. Но трудот ќе ви се исплати ако се искачите на некоја…

Read More

Сите апликации што ви требаат за патување

Паметните телефони и апликациите се нашиот најдобар пријател. ако често патувате, знаете за што зборуваме. во денешно време постои апликација за СЕ! Најдете авантура, запознајте нови луѓе, јадете како локалец..…

Read More

Скијањето

5 Причини зошто скијањето е најубавиот спорт!

Доколку сеуште не сте размислувале на тема скијање, а и немате пробано за да видите што пропуштате во животот, прочитајте подолу!  5 Причини зошто да скијате: 1. Забава и релаксација…

Read More

Софија

Прославете ја Новата 2020 во Софија

Секој го чека најпосебниот ден од годината. Новогодишната ноќ е највозбудливиот настан кој сите ги соединува. Вечер со многу бои, бучава, светла и луѓе насекаде. За време на оваа вечер,…

Read More

Ноќниот живот

Ноќниот живот во Белград: „Градот на гревот“ е идеален за незаборавен провод

Белград има богат ноќен живот и токму поради тоа српската метропола го добила прекарот „Градот на гревот“. Ноќниот живот во овој град дефинитивно не заостанува од големите и популарни светски…

Read More

во Будва

Нова Година во Будва 2018 со Бело Дугме, Бајага, С.А.Р.С., Дубиоза …

Нова Година во Будва би бил прекрасен избор поради топлото време, морето, но и поради прекрасниот избор на изведувачи кои што ќе ја направата забавата за Новогодишната ноќ незаборавна. Сите…

Read More

12