fbpx
Најди веднаш

Водич

Скиатос,

Скиатос, плажи по сечиј вкус!

СКИАТОС Скиатос, еден од најпопуларните острови на Грција. Познат е по златните плажи, зеленилото  и живописната природа. Овој остров е за сечиј вкус, омилена дестинација за младите кои сакаат луд…

Read More

Водич

Водич за Санторини

Санторини се наоѓа на секоја топ листа кога се работи за најубави острови, најдобри хотели, нај романтични дестинации и е едно место кое не разочарува затоа што се е навистина…

Read More

најубавите

Дали знаеше дека на Лефкада се едни од најубавите плажи ?!

Лефкада  Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да се…

Read More

Неколку причини зошто вреди да ја посетите Фиренца!

Фиренца е позната по својата историја. Центар на европската трговија и економија и еден од најбогатите градови на денешницата.Фиренца се смета за местото каде се родила ренесансата и била нарекувана…

Read More

10 МЕСТА ШТО МОРА ДА ГИ ПОСЕТИТЕ ВО МИНХЕН

Минхен луѓето го памтат по две работи - Фудбалски клуб Баер и Октоберфест. Меѓутоа во Минхен има дефинитивно уште многу места што вреди да се посетат, интересни места кои што…

Read More

7 места кои треба да ги посетите во Нови Сад

Нови Сад е прекрасно место каде што ќе уживате  во парковите и во стариот дел на градот, чија што архитектура потсетува на австро-унгарското владеење и никако немојте да ги пропуштите…

Read More

Овде кафето има посебен шмек

Престолнината на Италија нуди повеќе различни содржини за сечиј вкус. Доколку сте фасцинирани од историските споменици кои датираат од дамнешни времиња, љубител сте на високата мода или уживате во квалитетно…

Read More

ТОП 3 места за прекрасни глетки на Париз

Преплавен со катедрали, преубaви тераси и енормни историски споменици, во Париз, деновите лессно може да се поминат гледајки нагоре. Но трудот ќе ви се исплати ако се искачите на некоја…

Read More

Сите апликации што ви требаат за патување

Паметните телефони и апликациите се нашиот најдобар пријател. ако често патувате, знаете за што зборуваме. во денешно време постои апликација за СЕ! Најдете авантура, запознајте нови луѓе, јадете како локалец..…

Read More