fbpx
Најди веднаш

Водич

Поздрав на 2020, никогаш да не се повтори!

Нашиот тим 2020 година ја дочека со многу ентузијазам, големи планови за нови дестинации, нови авантури и нови предизвици. Ја започнавме на повеќе дестинации Букурешт, Истанбул, Будва, Белград и Софија.За…

Read More

Виртуелно патување и инспирација за реално патување, преку книга, филм и храна во Франција

Франција е на врвот на листата на најпосетувани земји, од Париз, до Стразбур, Колмар и се до морските вински атрактивни предели. Оваа земја е позната по виното, љубовта, модата, живописн…

Read More

5 ПРИЧИНИ ЗОШТО ДА ГО ПОСЕТИТЕ МИЛАНО

Велат патувањето е еден од најпозитивните начини на користење на слободното време, а најубаво е кога ќе ја посетите Италија. Уште од антички времиња, Италија ги фасцинира посетителите со својата…

Read More

10 Плажи со најчиста вода во Грција

Агиофили - Лефкада Листата започнува со помалку познатата плажа на Лефкада, Агиофили. Овде морето има прекрасна тиркизна вода. Оваа плажа е во нај живописниот дел на Лефкада и до неа…

Read More

Голтка локална култура од Крф

КРФ Многумина од вас слушнале или прочитале за еден од нај препознатливите пијалaци во Грција, односно нивното вино кое се дегустира најмногу во Санторини, особено виното Assyritiko. Оваа држава е…

Read More

Ресторани

Ресторани на Кефалонија за сечиј џеб

Кефалонија е една од најпопуларните летни дестинации во Грција. Со своите идилични плажи, природни атракции и културно наследство, секоја година привлекува голем број на туристи. Но не смее да се…

Read More

Крф

КРФ НАШИОТ ЛЕТЕН ДОМ

Туристичка агенција Стаф постои на пазарот веќе четири години, а моментално ја реализира својата петта летна сезона. Она по што сме познати и е наш заштитен знак е островот Крф.…

Read More

Романија

Корисни информации за вашето Прво патување во Букурешт, Романија

Романската историја е навидум како Game of Thrones, но без оној дел, делот со фантазијата. Романија е земја со богато мулти-културно наследство и фантастична природа, локална домашна кујна која ќе…

Read More

Скиатос,

Скиатос, плажи по сечиј вкус!

СКИАТОС Скиатос, еден од најпопуларните острови на Грција. Познат е по златните плажи, зеленилото  и живописната природа. Овој остров е за сечиј вкус, омилена дестинација за младите кои сакаат луд…

Read More