fbpx
Најди веднаш

All Posts by Staff User

Среќата

За среќата…

Среќа Сите ние што постоиме... сме среќни. Секој на различен начин ја доживува среќата, секој сака да биде среќен и тоа СЕКОГАШ. Животот понекогаш може да не стави во меланхолија,…

Read More

Ноќта

КРЕАТИВНИ ИДЕИ ЗА НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ

     Во пред-христијанските времиња, многу луѓе верувале дека духовите од подземниот свет на мртвите тела би можеле да го посетат светот на живите. Според легендите се верува дека во ноќта…

Read More

место

Најубавото место на светот!

Најубавото место на светот! Во животот некои нешта никогаш не се враќаат: каменот фрлен, зборот изговорен, можноста изгубена, времето поминало, љубовта која не се бори... Еден ден Бог се изморил…

Read More

дестинации

Топ 10 дестинации за патување во месец Октомври

Октомври месец кој е доста погоден за нови дестинации. Погоден да ги спакувате куферите и да отидете негде да уживате во есенскиот воздух, благиот ветер и уметноста на обоените површини.…

Read More

Октомври

Дали знаеше за Октомври?

Денови исколнети со топлина.. прагови полни со изгорени црвени листја... тротоари оросени со жолто-бронзена боја. Нашиот 10-ти месец од годината заедно со своите 31 ден во Римскиот календар се броеше…

Read More

пица

Мини пица колачи – рецепт за секоја (не)домаќинка

Едно од најомилените јадења насекаде е пицата. Замислете си го сега чувството на топлата кутија кога ја добивате во рака и едвај чекате да ја отворите:) ммм.. нели?! Од измислувањето…

Read More

Златниот

Златниот град во есен – Совршена дестинација за сетилата

Златниот град во есен, вистинско време кога можете да уживате во порелаксиран одмор. Прага не залудно го носи епитетот на златен град, кој во есен го доживува својот полн сјај! Златниот…

Read More

Добредојде

Добредојде Есен!

Ако не и се лутите премногу што го заменува летото и и се препуштите ќе забележите дека есента е на некој начин како втора пролет. Добредојде есен! Романтична и полна…

Read More

дестинација

Дестинација Романија – избор за 2017

Дестинација Романија нека биде вашиот избор за 2017 година. Спакувајте ги куферите и нека патот ве упати кон оваа прекрана земја. Седумте наследени споменици кои се во рацете на УНЕСКО,…

Read More