fbpx
Најди веднаш

All Posts by Staff User

Палачинки

Палачинки полнети со Nutella

Вкусни палачинки полнети со Nutella. Супер лесно и вкусно... Како да ги направите?! Интересна идеја како да ги направите вашите омилени палачинки во кои со сигурност ќе се “удавите“. Не…

Read More

Пазари

Европски Божиќни Пазари

Дестинации со празничен дух за победнички одмор! Најдобрите 5 пазари каде ечи веселата Jingle Bells, се пие варено вино, а се разбира се подаруваат и подароци. Големи или мали тие…

Read More

Патувањето

Патувањето е единственото што го плаќаме, а не прави побогати!!!

Патувај и збогати се!!! Изрека добро позната, можеби звучи клише но сепак е вистина. Зошто луѓето обично патуваат? Со што тоа патувањето те прави побогати? Денес во 21 век сите…

Read More

ги

Работи кои секоја жена – патник треба да ги знае!

Практични совети за мир во патувањето. Список на се што мислиме дека жената-патник треба да ги знае за да го извлече најдоброто од патувањето. Помалку е всушност повеќе, кога станува…

Read More

град

ИСТАНБУЛ – ГРАД КОЈ МОРА ДА ГО ПОСЕТИТЕ БАРЕМ ЕДНАШ

     Еден од најголемите градови во светот, Истанбул. Град на два континента, Град на бројни раскрсници, Град на седумте ридови...ГРАДОТ НА СОНИШТАТА... Многубројни прекари кои гордо ги носи, овој прекрасен…

Read More

пазар

Водич за Божиќниот пазар во Прага

Печени костени, варено вино, магијата на Божиќ... милиони магнетни елементи кои создаваат чудо и привлекуваат да се посети Прага во декември за време на божиќниот пазар. На сите страни прослава со…

Read More

работни

Најдобрите работни места за луѓе кои сакаат да патуваат

Сакате да патувате, но... заборавивте да посадите дрво со пари..? Секој сака да патува.. НОРМАЛНО... па за тоа дури и последната паричка од џебот ја трошиме на ова задоволство. Постојат…

Read More