fbpx
Најди веднаш

All Posts by Staff User

3 животни лекции што ги научив од патување со другарките

Минатата година имав среќа да патувам низ Европа, 2 месеци со најдобрите другарки. Одлука што не ја донесов лесно, што се должи на мојата несигурна природа и тенденција да премислувам…

Read More

Безброј можности за летување. – Зошто оваа дестинација е неодолива?

Планирате одмор во Грција? Прочитајте го нашиот водич за најдобрите региони, со стручни совети како за островите Санторини, Миконос, Родос, Крит и Крф, така и за копното, вклучувајќи го Пелопонез…

Read More

НАЈДОБРИТЕ НОЌНИ КЛУБОВИ НА КРФ

Преубав остров, благословен со прекрасни плажи, историски места, зелен ентериер, Крф или Керкира е еден од нај космополитските острови во Грција. Како таков располага со жив и забавен ноќен живот.…

Read More

Крф за Велигден

Крф за Велигден – локална традиција со длабока историја

Крф за Велигден е дестинација која не смее да се пропушти. Прославувањето на Воскресението Христово на Крф е вистински спектакл и уникатно доживување. Церемонијалните денови со традиционално фрлање на ќупови и…

Read More

Патувања

Духот на патувањето: Локални патувања

Патувања Локални патувања. Микроавантури. Истражување на домашното. Наречете го како сакате. Целта на овие локални патувања е да го искористите до максимум она што ви е пред врата. Тоа значи да…

Read More