ВРАХОС – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

ВРАХОС БИЧ – се наоѓа на 600 км од Скопје, веднаш по Парга (околу 30км). Сместен на преубава, околу два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со кафанчиња, таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шеталиште покрај море. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума имаслинови дрва.

ВРАХОС

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

ВИЛА ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата на Врахос во помирен дел. На 50 метри од плажа во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрва, во дворот има лулашки за деца.  Вилата има сопствен паркинг и лежалки на плажа кои се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од барот. Вилата располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите се со балкон, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, Wi-Fi и клима(се доплаќа 4евра на ден).

 

ВИЛА ВАЈТ СЕНДИ БИЧ е на прва линија на плажа во Врахос. Вилата располага со сопствени лежалки на плажа. Секое студио има 2 лежалки со чадор на користење. Студијата се на први кат со балкон со страничен поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) иWI-FI.Четвртата особа може да биде дете до 12 години.

 

ВИЛА САНРАЈС се наоѓа на 50 метри од плажа во Врахос и располага со сопствен паркинг (ограничен капацитет). Студијата се наоѓаат на прв спрат, опремени со ТВ, мини кујна, балкон и клима (се доплаќа 5евра на ден). Секое студио има еден дупли кревет, еден единечен и можност за фотеља на спуштање (за дете до 5,99год)

 

 

Врахос табела бр.1   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН
Вила ФИЛОКСЕНЈА ВАЈТ СЕНД САНРАЈС
Термин ноќи 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 АПП 1/3+1 СТД 1/3 Море 1/3 Градина
               
25.05 7 99€ 109 159 159 119 109
01.06 7 130€ 150 € 240 € 260 € 150 € 140 €
08.06 7 180€ 200 € 290 € 290 € 200 € 190 €
15.06 7 270€ 300 € 350 € 390 € 320 € 310 €
22.06 7 320€ 350 € 380 € 430 € 360 € 340 €
29.06 9 420€ 460 € 500 € 550 € 490 € 470 €
08.07 9 450€ 490 € 540 € 600 € 540 € 520 €
17.07 9 480€ 520 € 630 € 650 € 580 € 560 €
26.07 9 480€ 520 € 630 € 650 € 580 € 560 €
04.08 9 480€ 520 € 630 € 650 € 580 € 560 €
13.08 9 480€ 520 € 630 € 650 € 580 € 560 €
22.08 9 450€ 490 € 540 € 600 € 530 € 510 €
31.08 7 300€ 340 € 380 € 390 € 360 € 340 €
07.09 7 170€ 200 € 290 € 330 € 280 € 270 €
14.09 7 130€ 150 € 240 € 280 € 200 € 190 €
21.09* 8 99€ 109 159 159 119 109

 

-Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
-Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
-Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ се наоѓа на 50 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос. Вилата има сопствен паркинг, расоплага со модерно опремени четворокреветни пространи апартмании трокреветни студија. Сите апартмани и студија имат свој балкон со поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, купатило и клима (се доплаќа 5евра ден). Опис: апартманите се лоцирани на 2 кат, имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Студијата се наоѓаат на трет кат (поткровје), една просторија со 1 брачен кревет, 1 единечен кревет.

 

ВИЛА ЛУИЗА се наоѓа на прва линија од плажа на Врахос, располага со трокреветни и четворокреветни апартмани. Сите апартмани се со комплет опремена кујнa, бања, фрижидер, ТВ, WiFI, и клима (се доплаќа 5 евра на ден). Апартманите 1/4  се лоцирани на приземје имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Апартманите 1/3+1 на се лоцирани на први и на втори спрат, имаат две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и кујна со помошен кревет за деца до 12 години. Апартман 1/3лоцирани на први и втори кат, две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и засебна кујна.

  

 

             
Врахос табела бр.2   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН
Вила ЛУИЗА ЈОНИАН ВЈУ
Термин ноќи 1/3 АПП 1/3+1 АПП 1/4 АПП 1/4 АПП
           
25.05. 7 119 149 159 159
01.06. 7 150 € 220 € 240 € 240 €
08.06. 7 200 € 270 € 290 € 290 €
15.06. 7 320 € 350 € 380 € 380 €
22.06. 7 360 € 380 € 420 € 420 €
29.06. 9 490 € 500 € 520 € 520 €
08.07. 9 540 € 540 € 580 € 580 €
17.07. 9 580 € 630 € 650 € 650 €
26.07. 9 580 € 630 € 650 € 650 €
04.08. 9 580 € 630 € 650 € 650 €
13.08. 9 580 € 630 € 650 € 650 €
22.08. 9 530 € 540 € 560 € 560 €
30.08. 7 360 € 380 € 400 € 400 €
07.09. 7 280 € 290 € 320 € 320 €
14.09. 7 200 € 220 € 240 € 240 €
21.09. 7 119 149 159 159

 

НАПОМЕНИ:
-ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.
-Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.-
-Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
-Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
-Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.
-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
-За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
-Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
-Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.
-Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
-Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
-По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата
-Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Доплата за превоз:
  • Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра
  • деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра
  • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019