ВИЛА ВУКМАНОВИЌ БУДВА – ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2019

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот.

ВИЛА ВУКМАНОВИЌ – БУДВА

ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

Вила Вукмановиќ се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима.

Наем на студио за 9 ноќевања без превоз

Смена

Период 1/2- 1/4- 1/4+1 апп 1/6 апп
1 20.06-29.06 180 256 281

320

2

29.06-08.07 210 308 338 384
3 08.07-17.07 250 429 471

480

4

17.07-26.07 290 460 506 576
5 26.07-04.08 310 512 563

640

6

04.08-13.08 310 512 563 640
7 13.08-22.08 290 460 506

576

8

22.08-31.08 250 429 471 480
9 31.08-09.09 210 308 338

384

10

09.09-18.09 180 256 281

320

 

Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  наем на студио или апартман за 9 ноќевања.

  • Доплата за превоз :
    • Возрасни 40 евра.
    • Деца  до 7 години 20 евра.
  • Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.
  • Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.).

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот
Поаѓање од Будва  – 15.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019