Вила “VANGELIS” – Лептокариjа

Лептокарија, типично туристичко место кое лежи под планината Олимп на 90 км од Солун. Бањска и медитернаска клима се карактеристични за ова место каде ноќите се пријатни. Лептокарија нуди добри услови за одмор на гостите од сите генерации. Голем број таверни, барови, дискотеки, продавници, маркети, продавници за крзно, уредено шеталиште се само дел од содржини што ги нуди ова место. Кај нас позната одамна, Лептокарија нуди голем избор на вили кој располагаат со студија или дуплекс апартмани за сместување на фамилии, група пријатели и парови.

Вила “VANGELIS” – Лептокариjа

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една спална / 5-то лице во дуплекс апартман

Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел “Eleni” во Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија.. апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни легла, во трокреветните има еден брачен и еден единечен, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, а еден брачен и еден единечен во кујната, додека во дуплекс апартманот има три единечни во едната спална и две единечни во другата. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер…), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен  интернет. Студијата и апартмани се на високо приземје и први кат. Прекрасно уредениот двор ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата.

10% попуст за уплата до 01.04.2019

ТЕРМИН

НОЌЕВАЊА

½ СТУДИО

1/3 СТУДИО

АПАРТМАН 3+2

ДУПЛЕКС

АПП 3+2

19.05-26.05.2019

7

45

45

45€

35€

26.05-02.06.2019

7

60

65

75€

50€

02.06-09.06.2019

7

70

80

95€

55€

09.06-16.06.2019

7

85

100€

115€

70€

16.06-23.06.2019

7

100

115

135€

85€

23.06-30.06.2019

7

120

135

155€

100€

30.06-07.07.2019

7 *

240

265

305€

385€

07.07-14.07.2019

7 *

265

285

335€

425€

14.07-21.07.2019

7 *

285€

305

375€

455€

21.07-28.07.2019

7 *

285€

305

375€

455€

28.07-04.08.2019

7 *

285€

305

375€

455€

04.08-11.08.2019

7 *

285€

305

375€

455€

11.08-18.08.2019

7 *

285€

305

375€

455€

18.08-25.08.2019

7 *

265

285

335€

425€

25.08-01.09.2019

7

120

135

155€

100€

01.09-08.09.2019

7

85

100

115€

70€

08.09-15.09.2019

7

70

80€

95€

55€

15.09-22.09.2019

7

60

65

75€

50€

22.09-29.09.2019

7

45

50€

55€

40€

НАПОМЕНА

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во Студио, 5-то лице во Апартман – БЕСПЛАТНО сместување;

–  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

–  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;

–  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

–  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;

–  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата.

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

–  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

–  Доплата за клима – 5€ од ден на лице место;

–  Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

–  Доплата за патничко осигурување.

Facebook35k
Instagram3k