ВИЛА ТАСУЛА ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ТАСУЛА – ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

ПОПУСТ ОД 10%

за КОМПЛЕТ УПЛАТИ

ДО 28-ми Февруари!!!

Вила Тасула во Полихроно се наоѓа на една од најдобрите локации и e oдалечена на 50м од плажа.Од центарот на град е одалечена 200м. Вилата располага со 3 апартмани, во секој од апартманите има 2 соби, едната спална соба со брачен кревет и во другата соба софа со кревет на извлекување кој што е во кујната и паркинг кој се наоѓа пред вилата. Собите се наоѓаат на приземје.
Гостите кои престојуваат се одговорни за хигиената во собите за време на престојот, додека менување на постелнината е еднаш неделно на пристигнувањето. Во собите има комплетна опремена кујна , тоалет, голема тераса за сите апартмани, Wi-fi,  ТV и клима вклучена во цената.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe.
Кординати:40.015580, 23.532571

 


Вила Тасула – Полихрони (вонсезонски цени)
ТЕРМИНИ НОЌИ АПП 1/2+1
(МАКС.3 ЛИЦА)
АПП 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)
19.05-26.05.2019 промо 7* 79 евра 79 евра
26.05-02.06.2019 промо 7* 89 евра 89 евра
02.06-09.06.2019 7 119 евра 119 евра
09.06-16.06.2019 7 165 евра 165 евра
16.06-23.06.2019 7 189 евра 189 евра
23.06-30.06.2019 7 199 евра 199 евра

Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Трето и четврто лице доплаќаат само превоз доколку користат 35 евра. За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице.

Цените означени со (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз

 

Вила Тасула – Полихрони (сезонски цени)

ТЕРМИНИ                                                                                НОЌИ                             АПП 1/2+1 (МАКС.3 ЛИЦА)                                      АПП 1/2+2 (МАКС.4 ЛИЦА)

30.06-07.07.2019 7 389 евра 389 евра
07.07-14.07.2019 7 419 евра 419 евра
14.07-21.07.2019 7 439 евра 439 евра
21.07-28.07.2019 7 439 евра 439 евра
28.07-04.08.2019 7 439 евра 439 евра
04.08-11.08.2019 7 439 евра 439 евра
11.08-18.08.2019 7 419 евра 419 евра
18.08-25.08.2019 7 389 евра 389 евра
 • Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања
Вила Тасула – Полихрони (вонсезонски цени)

ТЕРМИНИ                                                                                НОЌИ                            АПП 1/2+1 (МАКС.3 ЛИЦА)                                        АПП 1/2+2 (МАКС.4 ЛИЦА)     

25.08-01.09.2019 7 189 евра 189 евра
01.09-08.09.2019 7 149 евра 149 евра
08.09-15.09.2019 7 109 евра 109 евра
15.09-22.09.2019 промо 7* 89 евра 89 евра
22.09-29.09.2019 промо 7* 79 евр 79 евра
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Трето и четврто лице доплаќаат само превоз доколку користат 35 евра. За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице
 • Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања
 • Цените означени со (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз
 • За уплатени два аранжмани 7 + 7 ноќевања, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустите не се комбинираат)
 • Термините во табелите се датуми на започнување и завршување на аранжманот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • Организиран превоз Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа.

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k