ВИЛА СОФИЈА – ХАНИОТИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

За многумина туристи, Ханиоти претставува “единствен бренд” за туризмот на полуостровот Халкидики. Иако денес вакви слични места има многу повеќе, Ханиоти успева сеуште да го задржи својот стар но заслужен статус. Имено, постојаните инвестиции во нови, убави и комфорни објекти, како во минатото, така и денес, распоредени низ квалитетно организираната и уредена градска средина, на Ханиоти му го овозможиле приматот на најубаво место за одмор. Морето, плажата, многуте ресторани и објекти за забава, вклучително и големиот број на гости, оваа туристичка мека ја издвојуваат како специфична, монденска и најпрестижна во блиското опкружување.

Вила Софија Ханиоти

Грција Лето 2019

Вила Софија се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, одалечена 80 метри од плажа. Располага со трoкреветни студиjа и четирикреветни апартмани на први и втори кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ, WiFi и клима.

Користењето на клима уредот е со доплата (5еур дневно) во месеците Мај,Јуни и Септември додека во Јули и Август е бесплатно.

Вилата е од Б-категорија.

 

Табела 1. ВИЛА СОФИЈА ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања

ТЕРМИН

 19.05.2019   26.05.2019   02.06.2019   09.06.2019   16.06.2019   23.06.2019 
НОЌЕВАЊА   7 ноќи  7 ноќи  7 ноќи  7 ноќи  7 ноќи

 7 ноќи

Во студио        / апартман

 75 €  85 €  115 €  135 €  155 €

 175 €

 

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

За сместување во апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксно

 

Табела 2. ВИЛА СОФИЈА Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ

ТЕРМИН

НАЕМ СОФИЈА

1/3 студио 

СОФИЈА

1/4 апартман

30.06.2019 

 7 ноќи    350 €   420€
07.07.2019  7 ноќи   390 €

  460€

14.07.2019

 7 ноќи   420 €  490€
21.07.2019  7 ноќи   440 €

  530€

28.07.2019

 7 ноќи   440 €   530€
04.08.2019  7 ноќи   440 €

  530€

11.08.2019

 7 ноќи   440 €  530€
18.08.2019  7 ноќи   420 €

  500€

25.08.2019

 7 ноќи   390 €

  470€

 

 

 

Табела 3. ВИЛА СОФИЈА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7ноќевања со вклучен превоз

ТЕРМИН

01.09.2019   08.09.2019   15.09.2019   22.09.2019  
НОЌЕВАЊА   7 ноќи   7 ноќи   7 ноќи

  7 ноќи

Во студио / апартман

  165 €   145 €   115 €

   85 €

 

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

За сместување во апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксно

 

 

Напомени:

– Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

– Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

– Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

– Задолжително патничко осигурување.

– Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

– За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

– Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

– ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени и сл.)!!!

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

 

 

Facebook35k
Instagram3k