Вила RG – Скала Потамиа – Тасос – Грција Лето 2019

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

Вила RG – Скала Потамиа – Тасос

Грција Лето 2019

Вила RG е новоизградено сместување дизајнирано да ги задоволи современите потреби на гостите. Вилата е сместена на само 100м. од една од најубавите плажи на островот и од самиот центар на градот.. Располага со 1/2 студија опремени со сопствена кујна, тоалет, тераса, ТВ, Wi – Fi, клима (вклучена во цена)…

Период Бр. на ноќевања 1/2

студио

02.06-09.06.19 7* 140
09.06-16.06.19 7* 160
16.06-23.06.19 7* 190
23.0630.06.19 7* 220
30.06-09.07.19 9 480
09.07-18.07.19 9 580
18.07-27.07.19 9 580
27.0705.08.19 9 580
05.08-14.08.19 9 580
14.08-23.08.19 9 580
23.0801.09.19 9 520
01.0908.09.19 7* 190
08.09-15.09.19 7* 160
15.09-22.09.19 7* 140
22.09-29.09.19 7* 110

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • За хигиената во студијата во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019