ВИЛА ПОСЕДОНИО ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ПОСЕДОНИО – ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Вила Поседонио – Полиихроно, се наоѓа на 100м. од плажата. Располага со 1/2 +1 апартмани – една спална соба со брачен кревет и плус кујна со помошен кревет и 1/4 +1 апартмани – една спална со брачен кревет и кујна со две софи на пуштање во кујната. Сите апартмани се опремени со тоалет, опремена кујна, тераса, ТВ и клима.

Координати : 40.015498, 23.528042.

 

ТЕРМИН

НОЌEВАЊА

1/2 + 1 АПП

1/4 +1 АПП.

18.05.2019

7*промо

59

59

25.05.2019

7*промо

69

89

01.06.2019

7*

89

99

08.06.2019

7*

109

119

15.06.2019

7*

119

149

22.06.2019

7

129

169

29.06.2019

7

350

420

06.07.2019

7

390

460

13.07.2019

7

390

470

20.07.2019

7

420

470

27.07.2019

7

420

490

03.08.2019

7

390

490

10.08.2019

7

390

450

17.08.2019

7

350

410

24.08.2019

7*

149

169

31.08.2019

7*

129

149

07.09.2019

7*

99

119

14.09.2019

7* промо

89

99

21.09.2019

7* промо

59

69

 


  • НАПОМЕНА:
       

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а трето и четврто лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

– Цената само за превоз: Скопје Халкидики Скопје изнесува:

  • 35 € возрасни.
  • 25 € деца од 2 – 12 години.
  • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019