ВИЛА ПАРТЕНИС ПЕФКОХОРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2020

Доколку би го превеле неговото име, тоа всушност буквално би го означило и негово вистинско осликување – “село во борови”. Ова познато туристичко место, кое се наоѓа на првиот крак на Халкидики – Касандра, е оддалечено на само десетина километри од веќе опишаното Полихроно. Многу поголемо и со многу повеќе содржини, Pefkohori со својата динамичност на постојано движење, секогаш претставувало магнет за туристите кои во летото бараат и многу забава. Опкружено со борови шуми, протегнато покрај прекрасното море и песочната плажа, ова туристичко место отсекогаш се вбројувало во најпознатите и најпосетените на полуостровот Халкидики. Многуте објекти за сместување, хотелите од сите категории, како и вонпансионските содржини со кои изобилува, Пефкохори го издвојуваат како високо развиена туристичка дестинација.

ПЕФКОХОРИ ВИЛА ПАРТЕНИС

ГРЦИЈА ЛЕТО 2020

 – 10% попуст за комплетна уплата до 31.03.2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Вила ПАРТЕНИС се наоѓа на 120 метри од плажа над супермаркетот Масутис. Комплексот располага со убаво уреден двор со скара и туш. Сместувањето е во апартмани сместени на приземје 1 и 2 кат. Секој апартман има балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ, и клима (се доплаќа 5евра на ден) и Wi-Fi. Истата е од Б категорија.

 

Опис на апартманите:

1/4 апартман на приземје со балкон, две соби – спална со два кревети и соба-кујна со два кревети.

1/3+1 апартман на 1 и 2кат со балкон, две соби – спална со три кревети и соба-кујна со софа.

 

Табела бр.1 – вонсезонски цени

ТЕРМИН 24.05.2010 31.05.2020 07.06.2020 14.06.2020 21.06.2020
Ноќевања 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
1/3+1 и1/4апп 85 € 115€ 135 € 155 € 175 €
За сместување во апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксно.

Табела бр.2 – сезонски цени

 

ТЕРМИН Ноќевања 1/3+1 и 1/4 апартман
28.06.2020 7 ноќи 440€
05.07.2020 7 ноќи 490€
12.07.2020 7 ноќи 520€
19.07.2020 7 ноќи 550€
26.07.2020 7 ноќи 550€
02.08.2020 7 ноќи 550€
09.08.2020 7 ноќи 550€
16.08.2020 7 ноќи 530€
23.08.2020 7 ноќи 490€

 

Табела бр.3 – вонсезонски цени

ТЕРМИН 30.08.2020 06.09.2020 13.09.2020 20.09.2020
Ноќевања 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
1/3+1 и1/4апп 165 € 145 € 115 € 85 €
За сместување во апартман за минимум 3 лица, 3-то и 4-то лице плаќа по 35 евра фиксно

 

 

Напомени:

– Цените се дадени во евра. Плаќањето се врши ИСКЛУЧИВО и само во денари по курс 1 € = 62мкд.

– Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, за важечка резервација се смета само со авансна уплата на 30% од целосната сума на аранжманот и фотокопија од пасош. Целосна доплата на аранжманот седум дена пред тргнувањеТермините дадени во табелата се непроменливи.

– Деновите дадени во табелите се денови на тргнување на паркингот спроти Холидеј Ин во 04.00 часот наутро (состанок на групата 30 минути порано), Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое тргнување од Скопје да се информирате за потврда на својата резервација, како и за времето или местото.

– Автобуски превоз: возрасни 35 € ; деца од 02-12 год. 25 €

– Задолжително патничко осигурување.

– Собите се превземаат по 12.00 часот, а се напуштаат во 09.00 часот по локално време.

– За уплата на две смени (7 + 7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена.

– Во пакет аранжманите 10 евра се одбива од цената за сопствен превоз по лице

– ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ ПОМЕЃУ СЕБЕ (попуст за рана резервација со попуст за две смени споени и сл.)!!!

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2020