ВИЛА PARADISE НЕА СКИОНИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Неа Скиони се наоѓа на 120 км од Солун, на југозападниот дел на Касандра и е омилена дестинација за сите оние кои сакаат да уживаат во мирен одмор. Шармантно и едно од нe многу бројните традиционални рибарски места кој нуди голем избор на рибни ресторани, таверни и кафе-барови. Тесните улици кои водат до пристаништето и плажите се збогатени со бројни рибни пазари, аптеки, продавници за сувенири, rent-a-car и сл. Центарот на градот го краси големо шеталиште со мало детско игралиште кое се протега по должината на пристаништето. Неа Скиони ја има целосната содржина за квалитетен семеен одмор. Овде плажите се песочни со кристално чиста вода, а една од нив е носител односно е наградена со сино знаме од страна на ЕУ. Вгнездено во подножјето на брдото Касандра покриено со маслинови градини и борови шуми со што ви го понуди чувстото и атмосферата на Грција од минатото. Ова мало традиционално место ги импресионира сите посетители благодарение на неговата природна убавина.

ВИЛА PARADISE – НЕА СКИОНИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

Апартманите Paradise се оддалечени 30 м. од плажата во Неа Скиони.  Вилата располага со трокреветни студиа, комплетно опремени со мини куjна со фрижидер, TV, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi во собите, балкон. Пред вилата на располагање на гостите е и прекрасен двор и паркинг место.

Во склоп на објектот има и WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ПЕРИОД

 НОЌЕВАЊА

ВИЛА PARADISE

ВИЛА PARADISE

1/3 студио

1/4 студио

26.05-02.06

7*

80

100

02.06-09.06

7*

90

120

09.06-16.06

7*

110

140

16.06-23.06

7*

130

160

23.06-30.06

7*

140

175

30.06-07.07

7*

160

190

07.07-14.07

7*

185

200

14.07-21.07

7*

195

210

21.07-28.07

7*

195

210

28.07-04.08

7*

195

210

04.08-11.08

7*

185

200

11.08-18.08

7*

175

190

18.08-25.08

7*

155

180

25.08-01.09

7*

140

160

01.09-08.09

7*

125

140

08.09-15.09

7*

100

120

15.09-22.09

7*

80

100

 

Напомена:
  • Цените се изразени во евра во денарска противвредност 1 еур = 62 мкд
  • Цените со се однесуваат наПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (7 ноќевања со вклучен превоз); трето и четвтро лице гратис!!
  • За сопствен превоз од цената се одбива 15 евра
  • Доплата за превоз 35 евра за возрасни и 25 евра за деца до 12 години
  • За уплатени два последователни аранжмани 7+7 се одобрува10% ПОПУСТна вториот аранжман;
  • Попустите и РАНИОТ БУКИНГ не се комбинираат;
  • Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 3,99 години;
  • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување;
  • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

  

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Facebook35k
Instagram3k