ВИЛА ПАЛМА ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Полохроно, сосема оправдано го носи епитетот за еден од трите бисери на Касандра. Ова место е познато од дамнешни времиња, при што се верува дека него го формирале доселениците од Еретрија во 650 година п.н.е. и го нарекле – Неаполис. Подоцна градот го уништуваат Хуните, за да на неговото место локалните сточари многу години потоа, го формираат денешното Полохроно. Името го добило по многубројното и разнобојното цвеќе со кое и денес се карактеризира неговата околина. Последните освојувачки уништувања ги доживува во 1821 година од Турците, за да конечно биде слободно во 1912 година. Ова некогашно рибарско село, кое со многуте други места на полуостровот Халкидики последните триесетина години доживеа вистинска туристичка експанзија, денес заедно со блиските Ханиоти и Пефкохори, го има статусот на едно од најпосетените. Располагајќи со исклучително добра и организирана инфраструктура, Полихроно веќе прерасна во вистинска туристичка мека. Прекрасната градска плажа долж чистото море, зеленилото, мноштвото објекти за сместување, угостителските и трговските дуќани, забавните содржини… го пленат и најпробирливиот летен гостин. Континуираниот интерес за Полихроно на македонскиот пазар и оваа година придонесе да го вброиме меѓу летните дестинации.

ВИЛА ПАЛМА ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Вила ПАЛМА се наоѓа на пешачката зона во центарот на Полихроно на 50 метри од плажа. Опкружена е со прекрасен двор со голема тревна површина и градина. Располага со 1/3 студија, и 1/5 апартман, на високо приземје и први кат. Сите сместувачки единици се комфорни со комплетно опремени кујни, сопствени купатила, wi-fi, ТВ, клима уреди чие користење е вклучено во цената, балкони со поглед на градина. Во градината има можност да се користат скарите.

Цени за термини по типови простории и услуги

 

Термини 1/3 СТД  1/3+1 СТД  Апартман1/5 (3+2)  Бр. ноќевања
18/05/2019 – 25/05/2019 59.00€  59.00€  69.00€  7* промо
25/05/2019 – 01/06/2019 69.00€  69.00€  79.00€  7* промо
01/06/2019 – 08/06/2019 109.00€  119.00€  119.00€  7*
08/06/2019 – 15/06/2019 119.00€  129.00€  139.00€  7*
15/06/2019 – 22/06/2019 139.00€  149.00€  169.00€  7*
22/06/2019 – 29/06/2019 159.00€  169.00€  189.00€  7*
29/06/2019 – 06/07/2019 320.00€  340.00€  390.00€  7
06/07/2019 – 13/07/2019 340.00€  380.00€  450.00€  7
13/07/2019 – 20/07/2019 360.00€  420.00€  490.00€  7
20/07/2019 – 27/07/2019 360.00€  420.00€  490.00€  7
27/07/2019 – 03/08/2019 360.00€  420.00€  490.00€  7
03/08/2019 – 12/08/2019 360.00€  420.00€  490.00€  7
10/08/2019 – 17/08/2019 360.00€  410.00€  490.00€  7
17/08/2019 – 24/08/2019 330.00€  360.00€  440.00€  7
24/08/2019 – 31/08/2019 139.00€  149.00€  189.00€  7*
31/08/2019 – 07/09/2019 119.00€  129.00€  159.00€  7*
07/09/2019 – 14/09/2019 99.00€  109.00€  139.00€  7*
14/09/2019 – 21/09/2019 69.00€  69.00€  89.00€  7* промо
21/09/2019 – 28/09/2019 59.00€  59.00€  69.00€  7* промо
Услови под кои важи аранжманот

 

НАПОМЕНА: 

– Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

– За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

– Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

– Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

Туристичка такса 0,5  € на ден и се плаќа о самиот објект

***АРАНЖМАНИТЕ КОИ СЕ УПЛАТЕНИ ПО ПРОМО ЦЕНИ И EARLY BOOKING НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ОТКАЗ И ПОВРАТ НА СРЕДСТВА***

Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
  •   35 € возрасни
  •   25 € деца од 2 – 12 години
  •   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

Вила ПАЛМА

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k