ВИЛА НИКИТИ БЕЈ – НИКИТИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2020

Никити е мало гратче кое се наоѓа на западната страна од најтесниот дел од вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Туристичката понуда заедно со прекрасните плажи кои се наоѓаат во самото место, но и во непосредна близина, го прават Никити една од најпривлечните дестинации во летниот период.

Вила Никити Беј – Никити

Грција Лето 2020

СПЕЦИЈАЛНИ ПРОМО ЦЕНИ  за ПРВИТЕ УПЛАТИ ЗА ЛЕТО 2020!!! 

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Вила Никити Беј се наоѓа во Никити на околу 200 метри од плажа. Располага со трокреветни и четирикреветни студија коишто се опремени со мини кујна, тоалет со купатило, тераси, клима која е вклучена во цената, телевизор и сопствен паркинг којшто не се доплаќа.
Вилата e е реновирана во 2019 година.

 

Термини Ноќевања Студио за 1/2 + 1
Макс. 3 лица
Студио за 1/2 + 2
Макс. 4 лица
17.05 – 24.05.2020 / / /
24.05 – 31.05.2020 7 89 евра 80 евра 99 евра 89 евра
31.05 – 07.06.2020 7 113 евра 101 евро 129 евра 116 евра
07.06 – 14.06.2020 7 149 евра 134 евра 159 евра 143 евра
14.06 – 21.06.2020 7 159 евра 143 евра 169 евра 152 евра
21.06 – 28.06.2020 7 179 евра 161 евро 189 евра 170евра
28.06 – 05.07.2020 7* 329 евра 296 евра  349 евра 314 евра
05.07 – 12.07.2020 7* 379 евра 341 евро 399 евра 359 евра
12.07 – 19.07.2020 7* 399 евра 359 евра 429 евра 386 евра
19.07 – 26.07.2020 7* 419 евра 377 евра 459 евра 413 евра
26.07 – 02.08.2020 7*  419 евра 377 евра 459 евра 413 евра
02.08 – 09.08.2020 7* 419 евра 377 евра 459 евра 413 евра
09.08 – 16.08.2020 7* 399 евра 359 евра 429 евра 386 евра
16.08 – 23.08.2020 7* 389 евра 350 евра 409 евра 368 евра
23.08 – 30.08.2020 7 159 евра 143 евра 169 евра 152 евра
30.08 – 06.09.2020 7 149 евра 134 евра  159 евра 143 евра
06.09 – 13.09.2020 7 119 евра 107 евра 129 евра 116 евра
13.09 – 20.09.2020 7 99 евра 89 евра 119 евра 107 евра
20.09 – 27.09.2020 7 59 евра 53 евра 79 евра 71 евра

 

 

НАПОМЕНА:
-Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице за возрасен

– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;

 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 0.5 евра од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во студиата е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни- Плаќа само превоз доколку користи
 • При генерално чистење на секоја смена, апартманот се напушта во 10:00ч по локално време. Студиото коe се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
 • Хигиената во студиото за време на престојот ја одржуват самите гости
 • Превоз од: Скопје, Велес, Неготино, с.Смоквица и граница
 • Автобусот ги остава/зема патниците на 100м од вилата
 • Климата и интернетот се вклучени во цената
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти

Попусти и доплата

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
 • За резервација на редовните цени е доволно 30% уплата. Во случај на откажување, уплатените средства не се рефундираат.
 • Доплата за возрасни: 35 евра
 • Доплата за деца до 11.99 години 25 евра
 • Деца до 2 години бесплатно ( без седиште )
 • Доплата за патничко осигурување- /

 

Услови

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
  За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
  За отказ од 21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
  За отказ од 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
  За отказ од 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
  Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

ГОСТИТЕ СЕ ЧЕКИРААТ ВО ХОТЕЛОТ ТОРОНЕОС НА РЕЦЕПЦИЈА, ТАМУ ГИ ДОБИВААТ И КЛУЧЕВИТЕ ОД СОБИТЕ ВО ВИЛА НИКИТИ БЕЈ

* Грчки стандард за единечен кревет е 185-200cm со 75-90cm, за брачен кревет 185-200cm со 120-145cm, за дополнителен кревет 175-180cm со 65-70cm
* Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
* Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
* Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2020

 

Вила Никити Беј