ВИЛА НИКИТИ БЕЈ – НИКИТИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Никити е мало гратче кое се наоѓа на западната страна од најтесниот дел од вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Туристичката понуда заедно со прекрасните плажи кои се наоѓаат во самото место, но и во непосредна близина, го прават Никити една од најпривлечните дестинации во летниот период.

Вила Никити Беј – Никити

Грција Лето 2019

Вила Никити Беј се наоѓа во Никити на околу 200 метри од плажа. Располага со трокреветни и четирикреветни студија коишто се опремени со мини кујна, тоалет со купатило, тераси, клима која е вклучена во цената, телевизор и сопствен паркинг којшто не се доплаќа.
Вилата во моментов се реновира во целост, затоа повеќе фотографии од истата ќе бидат објавени при крајот на декември.

ТЕРМИНИ НОЌИ STUDIO 1/2+1
(МАКС.3 ЛИЦА)
STUDIO 1/2+2
(МАКС.4 ЛИЦА)
26.05-02.06.2019 7 95 ПРОМО 105 ПРОМО
02.06-09.06.2019 7 120 130
09.06-16.06.2019 7 155 165
16.06-23.06.2019 7 165 175
23.06-30.06.2019 7 175 185
30.06-07.07.2019 7* 329 349
07.07-14.07.2019 7* 379 399
14.07-21.07.2019 7* 419 439
21.07-28.07.2019 7* 439 459
28.07-04.08.2019 7* 439 459
04.08-11.08.2019 7* 439 459
11.08-18.08.2019 7* 419 439
18.08-25.08.2019 7* 389 409
25.08-01.09.2019 7 165 175
01.09-08.09.2019 7 155 165
08.09-15.09.2019 7 120 130
15.09-22.09.2019 7 95 ПРОМО 105 ПРОМО
22.09-29.09.2019 7 70 ПРОМО 80 ПРОМО

 

Вила Никити Беј цени:
 • -20% за резервации со комплетни уплати до 31.12.2018, Early Booking (First Minute)
 • -15% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2019, Early Booking
 • -10% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2019, Early Booking
 • ПРОМО ТЕРМИНИТЕ – Подлежат на попуст од 20%, но на истите не се одзема 10 евра за сопствен превоз.
 • Вила Никити, Никити – Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице
 • БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
 • Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;

 

НАПОМЕНА
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа; 
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни 
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време); 
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот; 
 • Превоз од: Скопје / Куманово / Велес/ Неготино/ Смоквица/ Граница Богородица
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата. 
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ 
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год

 

Услови на Вила Лемониа
14:00

10:00

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Вила Никити Беј