Вила MeSimvria – Скала Потамиа – Тасос – Грција Лето 2020

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

Вила MeSimvria – Скала Потамиа – Тасос

Грција – ТАСОС  Лето 2020

10% попуст за резервации направени до 29.02.2020
Валидно за период на престој од 12.06 до крајот на сезоната
Уплата 50% до 05.03

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Вила MeSimvria се наоѓа на 400 метри од најубавата плажа на островот Golden Beach, а оддалечена од  центарот на Скала Потамиа на околу десетина минути пешачење.
Mesimvria Studios – Golden Beach Цена по соба
на 400m од плажа
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi
Интернет
Appartman
1 bedroom (3 pax)
15.05-22.05.2020 7 ноќевања доплата
5 еур на ден
БЕСПЛАТНО 89 €
22.05-29.05.2020 7 ноќевања 99 €
29.05-05.06.2020 7 ноќевања 169 €
05.06-12.06.2020 7 ноќевања 209 €
12.06-19.06.2020 7 ноќевања 269 €
19.06-26.06.2020 7 ноќевања 329 €
26.06-03.07.2020 7 ноќевања 369 €
03.07-10.07.2020 7 ноќевања 409 €
10.07-17.07.2020 7 ноќевања 449 €
17.07-24.07.2020 7 ноќевања 469 €
24.07-31.07.2020 7 ноќевања 469 €
31.07-07.08.2020 7 ноќевања 469 €
07.08-14.08.2020 7 ноќевања 469 €
14.08-21.08.2020 7 ноќевања 449 €
21.08-28.08.2020 7 ноќевања 399 €
28.08-04.09.2020 7 ноќевања 319 €
04.09-11.09.2020 7 ноќевања 269 €
11.09-18.09.2020 7 ноќевања 189 €
18.09-25.09.2020 7 ноќевања 109 €

 

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на Wi-Fi
 • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале

Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија:

 • Скопје – 55€
 • Штип – 60€
 • Битола – 60€
 • Велес – 55 €
 • Радовиш – 60€
 • Прилеп – 60€
 • Неготино – 55€
 • Струмица – 60€
 • Струга – 60€
 • Удово – 55€
 • Охрид – 60€
 • Граничен премин – 55€

Попусти:

 • Деца од 2 до 11,99 години – Попуст 10 € од редовната цена
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2020