ВИЛА МЕРОПИ КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристалната чиста вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Сместена е во прекрасна околина опкружена со борови дрва и ви овозможува да уживаме во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови. Ги привлекува туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

ВИЛА МЕРОПИ КАЛИТЕА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите, излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, на 200м од самата вила на 3 паралелни улици со неа има бесплатен паркинг за возила. Во нејзина близина се наоѓа, маркет, слаткара, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стига преку улица или скали, Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.

Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.

Капацитетот на овие соби е 3 возрасни лица, или 2 возрасни лица со 2 деца од кој второто дете да е до неполни 6год бидејќи дели спално легло со родители, и не му следува дополнително легло.

 

 Смена

 Период Ноќевање Меропи   

студио  1/3

1 19.05-26.05 7

59 Промо

2

26.05-02.06 7

79 Промо

3

02.06-09.06 7 139 
4 09.06-16.06 7

189

5

16.06-23.06 7 229
6 23.06-30.06 7

279

7

30.06-07.07 7 299
8 07.07-14.07 7

339

9

14.07-21.07 7 369
10 21.07-28.07 7

369

11

28.07-04.08 7 369
12 04.08-11.08 7

359

13

11.08-18.08 7 329
14 18.08-25.08 7

309

15

25.08-01.09 7 259
16 01.09-08.09 7

189

17

08.09-15.09 7 139 
18 15.09-22.09 7

99 Промо

19

22.09-29.09 7

59 Промо

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Калитеа чини :
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.

             – Возрасни 35 евра од Скопје.
             – Деца од 2 до 7 години 25 евра од Скопје
            – Деца до 2 години бесплатно – не користи седиште.

Останати услови и попусти :

 – За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7 % попуст.
 – Попустите не можат да се комбинираат. На промо цените нема попуст.
 – Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години.
 – Во цената не е вклучено патничко- здравствено осигурување. 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019