Вила MАRY 1 – Скала Сотира – Тасос – Грција Лето 2019

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

Вила MАRY 1 – Скала Сотира – Тасос

Грција Лето 2019

Вила MАRY 1 се наоѓа во Скала Сотира на 170 метри од плажа. Во состав на вила MАRY 1 има и базен чие користење е бесплатно за гостите од вилата. Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред. Доплата за користење на клима уред во студиата е 5€ на ден. Двокреветните студиа се со брачен кревет, комплетно опремена кујна и бања, 1/3 студија имаат еден брачен кревет, едно стандардно легло, комплетно опремена кујна и бања. Сите соби располагаат со големи тераси, дел од нив се свртени кон море а дел кон градина. Вилата има идеална локација за мирен одмор. Природата во околината и базенот Ви нудат дополнително уживање.

Период Бр. на ноќевања 1/2

студио

1/3
студио
26.05-02.06.19 7* 95 105
02.06-09.06.19 7* 115 125
09.06-16.06.19 7* 130 140
16.06-23.06.19 7* 145 155
23.0630.06.19 7* 160 170
30.06-09.07.19 9 410 430
09.07-18.07.19 9 450 470
18.07-27.07.19 9 450 470
27.0705.08.19 9 450 470
05.08-14.08.19 9 450 470
14.08-23.08.19 9 430 450
23.0801.09.19 9 410 430
01.0908.09.19 7* 145 155
08.09-15.09.19 7* 130 140
15.09-22.09.19 7* 115 125
22.09-29.09.19 7* 100 110

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО – плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Доплата за користење на клима уред: 5€ на ден за студио
 • Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Важно:
 • Согласно законот и правилата во Р. Грција, базенот во вилата има работно време кое гостите треба да го почитуваат.
 • забрането е консумирање на пијалоци на базен доколку не се купени од барот на вилата
 • Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019