Вила Marinos – Закинтос

ЗАКИНТОС е трето по големина, од седумте поголеми јонски острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови, се наоѓа во јужниот дел на Јонското море. Широките песочни плажи со егзотични заливи и 123 км долга обала, со години овој остров ги превлекува туристите. Закинтос е најпознат по големите морски желки наречени “CARETTA CARETTA” кои на Закинтос се заштитен вид бидејќи таму се размножуваат.

Вила Marinos – Закинтос

Грција Лето 2019

Лoкација: Вилата се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледа кон морето), едно од
најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте.

GPS Кппрдинати: 37.729969, 20.872194

Плажа-50 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот
Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден)
1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен)
1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето
на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени пo лице за пакет: превoз+сместување, вп евра без пппуст

Вила Marinos Период Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
13.06. – 21.06 7 155 € 143 €
20.06. – 28.06 7 165 € 153 €
27.06. – 05.07 7 185 € 170 €
04.07. – 12.07 7 205 € 190 €
11.07. – 19.07 7 225 € 206 €
18.07. – 26.07 7 235 € 216 €
25.07. – 02.08 7 235 € 216 €
01.08. – 09.08 7 235 € 216 €
08.08. – 16.08 7 235 € 216 €
15.08. – 23.08 7 225 € 210 €
22.08. – 30.08 7 195 € 180 €
29.08. – 06.09 7 155 € 143 €
05.09. – 13.09 7 125 € 116 €
12.09. – 20.09 7 110 € 105 €
19.09. – 27.09 7 100 € 90 €
26.09. – 04.09 7 90 € 80 €

Плаќањето е во денарска против вредност 1 Евро = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Wi-fi: вклучен во цената.
Доплата за клима уредот: 5 евра на ден на лице место
В0 цената Е вклучен превоз.
Напомена:
Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето во објектот е следниот ден.
Попуст за сопствен превоз – 40 евра по лице.

Време на поаѓање и цена за превоз од Македонија за Закинтос (секој четврток):
 • 18:30 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – Доплата 10€ по лице
 • 18:30 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер до Битола
 • 19:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер до Битола
 • 19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река) – Трансфер до Битола
 • 20:45 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола
 • 21:30 h Битола (на Автпбуска станица Транскоп- на перон)
 • 20.00 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • 20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • 21.00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • 20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години: Плаќаат само превоз од 50€

 

ВИЛА MARINOS ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
  преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира
  автобус,
 • Препорачуваме патничко псигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезoна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во
  случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја
  надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и
  продаде слобпдните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.