ВИЛА МАРИА – НЕА ФЛОГИТА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Неа Флогита е мало селце кое се наоѓа непосредно до Неа Модања, на источната страна од полуостровот Касандра (првиот крак од Халкидики). Се работи за исклучително мирно туристичко место, идеално за сите кои сакаат потполна релаксација за време на летниот одмор. Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

ВИЛА МАРИА – НЕА ФЛОГИТА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартман простран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и  пространи тераси.

 

Термини

1/4 Апартман 

Бр. ноќевања

18/05/2019 – 25/05/2019

 59.00€ ПРОМО

7*

25/05/2019 – 01/06/2019

  69.00€ ПРОМО

7*

01/06/2019 – 08/06/2019

99.00€ 

7*

08/06/2019 – 15/06/2019

129.00€ 

7*

15/06/2019 – 22/06/2019

159.00€ 

7*

22/06/2019 – 29/06/2019

179.00€ 

7*

29/06/2019 – 06/07/2019

379.00€ 

7

06/07/2019 – 13/07/2019

419.00€ 

7

13/07/2019 – 20/07/2019

449.00€ 

7

20/07/2019 – 27/07/2019

449.00€ 

7

27/07/2019 – 03/08/2019

449.00€ 

7

03/08/2019 – 10/08/2019

449.00€ 

7

10/08/2019 – 17/08/2019

449.00€ 

7

17/08/2019 – 24/08/2019

379.00€ 

7

24/08/2019 – 31/08/2019

179.00€ 

7*

31/08/2019 – 07/09/2019

149.00€ 

7*

07/09/2019 – 14/09/2019

109.00€ 

7*

14/09/2019 – 21/09/2019

79.00€ 

7*

 

 

Услови под кои важи аранжманот
 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман.
 • Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.
 • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет.
 • Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.
 • Во секое студио/апартман има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.
 • Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.
 • Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.
 • Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цена на превоз на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

вила мариа

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k