ВИЛА МАГДА ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА МАГДА – ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Вила Магда се наоѓа во Полихроно на 200 метри од плажата. Располага со модерно опремени четирикреветни апартмани на високо приземје и кат. Апартманите се сотавени од две соби. Една соба со брачен кревет, другата соба со софа и кревет на извлекување, мини кујна опремена со фрижидер, решо и садови согласно бројот на легла во капацитетот,  купатило/wc, балкон, клима и wi-fi.

Содржини: Бесплатен интернет wi-fi. Бесплатно користење клима,  паркинг простор има на самата улица непосредно пред вилата каде што се паркираат и останати возила од соседните вили.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата,ве молиме користете ги кординатитe
Koрдинати: 40.014645, 23.530180

 

Вила Магда – Пефкохори (вонсезонски цени)

Термин

Ноќевања Апп 2+2(за 4 лица)
19.05 – 26.05 промо 7*

59 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)

26.05 – 02.06 промо

7* 79 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
02.06 – 09.06 7

99 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)

09.06 – 16.06

7 149 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)
16.06 – 23.06 7

169 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)

23.06 – 30.06

7 189 евра(3 и 4 лице само превоз 35е)

 

Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Трето и четврто лице доплаќаат само превоз доколку користат.
За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице.
Цените означени со (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз.

Вила Магда – Полихроно (сезонски цени)
Термин Ноќевања  Апп 2+2(за 4 лица)
30.06 – 07.07 7 389 евра
07.07 – 14.07 7 399 евра
14.07 – 21.07 7 419 евра
21.07 – 28.07 7 419 евра
28.07 – 04.08 7 419 евра
04.08 – 11.08 7 419 евра
11.08 – 18.08 7 419 евра
18.08 – 25.08 7 329 евра

 

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА ЦЕЛ АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Вила Магда – Полихроно (вонсезонски цени)

Термин                                                                                    Ноќевања                                    Апп 2+2(за 4 лица)

25.08-01.09 7 169 евра
01.09-08.09 7 139 евра
08.09-15.09 7 99 евра
15.09-22.09 промо 7* 79 евра
22.09-29.09 промо 7* 59 евра
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Вонсезонските цени се изразени по лице за пакет аранжман, 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Трето и четврто лице доплаќаат само превоз доколку користат 35 евра. За аранжман со сопствен превоз се одбива 10 евра по лице
 • Сезонските цени се изразени за наем на цел апартман на 7 ноќевања
 • Цените означени со (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг и не се одбива за превоз
 • За уплатени два аранжмани 7 + 7 ноќевања, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустите не се комбинираат)
 • Термините во табелите се датуми на започнување и завршување на аранжманот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а нашуштање на апартманите е до 10 часотпо локално време
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Организиран превоз Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа.

 

     

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k