ВИЛА КЛЕОПАТРА – КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Според тврдењата на туристите, Калитеа претставува најубавото монденско место на првиот крак „Касандра“ на полуостровот Халкидики. Овој модерен туристички центар се наоѓа на околу 90 километри од Солун и привлекува илјадници туристи кои доаѓаат да уживаат во беспрекорно чистото море, долгите песочни плажи, безбројните шопинг центри и спектакуларниот ноќен живот во многуте дискотеки и ноќни клубови кои ги собираат младите од целиот полуостров и од градот Солун. На само два километри пред Калитеа се наоѓа супер маркетот „LIDL“. Во местото има луксузно опремени продавници за кожа и крзно, за сувенири, како и многу маркети, слаткарници, пекари, таверни, ноќни локали и кафетерии. Во Калитеа има банки и банкомати, аптека, такси станица како и редовна автобуска линија која го поврзува местото со останатите туристички места на првиот крак, како и со Солун. Градот чие име во превод значи убав поглед е меѓу еден од најбараните и заради преубавите плажи со ситен бел песок и беспрекорно чистата вода во која го губите чувството за длабочина. Ова е идеално место за млади и за сите кои така се чувствуваат.

Вила Клеопатра Калитеа

Грција Лето 2019

ПОПУСТ ОД 10%

за КОМПЛЕТ УПЛАТИ

ДО 31-ви Март!!!!

Вила КЛЕОПАТРА се наоѓа во централниот ден на Калитеа над супермаркетот Масутис, на околу 600 метри одалеченост од плажа. Располага со четрикреветни дуплекс апартмани со капацитет 4+2 ( спална со дули кревет, спална со два единечни кревети и дневна просторија со кауч и кујна). Сите апартмани имаат балкон, кујна комплет опремена, бања, ТВ, клима и Wi-Fi.

Користењето на клима уредот е со доплата (5еур дневно) во месеците Мај,Јуни и Септември додека во Јули и Август е бесплатно.

Вилата е од Б категорија.

 

Табела 1. ВИЛА КЛЕОПАТРА ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ / ЈУНИ
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.

ТЕРМИН

19.05.2019 26.05.2019 02.06.2019 09.06.2019 16.06.2019 23.06.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

7 ноќи

ДУПЛЕКС

65€ 85 € 115 € 135 € 155 €

175 €

 

Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

 

 

Табела 2. ВИЛА КЛЕОПАТРА Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања ЈУЛИ – АВГУСТ

ТЕРМИН

НАЕМ 1/4 дуплекс апп 
30.06.2019  7 ноќи  

     420 €

07.07.2019

 7 ноќи      490 €
14.07.2019  7 ноќи

     540 €

21.07.2019

 7 ноќи      560 €
28.07.2019  7 ноќи

     560 €

04.08.2019

 7 ноќи      560 €
11.08.2019  7 ноќи

     560 €

18.08.2019

 7 ноќи      540 €
25.08.2019  7 ноќи

     470 €

 

 

 

 

Табела 3. ВИЛА КЛЕОПАТРА ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
ТЕРМИН
 01.09.2019   08.09.2019   15.09.2019   22.09.2019
НОЌЕВАЊА   7 ноќи  7 ноќи  7 ноќи

 7 ноќи

ДУПЛЕКС  155 €  135 €  115 €  85 €

 

Во дуплекс апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат фиксно по 35евра.

 

НАПОМЕНИ:
-ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ. За сопствен превоз редовната цена за прво и второ лице се намалува за 10 евра. Напомена: Во апартман минимум 3 лица, 2 лица плаќаат полна цена, трето и четврто лице плаќаат задолжително по 35евра.
-ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
-Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
-Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
-Поаѓањето е на денот објавен во табелата, состанок на група во 03:30 часот, а поаѓање во 04:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
-За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи на редовните цени.
-Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
-Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 7 дена пред поаѓање.
-Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време
-За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
-Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
-Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите, агенцијата НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
-Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
-Агенцијата организира превоз со придружник на групата, до местото кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусите. Цена на превозот:
  • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра
  • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Клеопатра Клеопатра