Вила Јагода и Малина 3* – Боровец – Зима 2018/2019

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Вила Јагода и Малина 3* – Боровец

Зима 2018/2019

Локација Вила Јагода и Малина : 2 км од Боровец

Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан, маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец.

Вили Јагода (40 фински вили) : дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ, спална со 2 дрвени кревети на спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, балкон. 10 од вилите имаат сауна.

Вили Малина (28 вили на 2 спрата) : дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ, 2 кревети на вториот спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, можност за 2 дополнителни кревети
на првиот спрат.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 20.11.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 01.12-18.12.2018 и 16.03-31.03.2019 (попустите НЕ се комбинираат)
Цените се за наем на вила за 1 ноќевање 25.12-05.01.2019 01.12-24.12.2018 18.02-31.03.2019
Вид на сместување 06.01-17.02.2019
ЈАГОДА 4+0 110.00 € 59.00 € 46.00 €
ЈАГОДА СО САУНА 4+0 117.00 € 64.00 € 51.00 €
ЈАГОДА ДЕЛУКС (без кујна) 4+0 122.00 € 69.00 € 61.00 €
МАЛИНА 4+2 127.00 € 74.00 € 52.00 €
МАЛИНА ДЕЛУКС (без кујна) 4+2 133.00 € 81.00 € 66.00 €
Во цената е вклучено : ноќевање, паркинг.
Доплата за појадок: возрасен – 6€, дете – 4€. Доплата за вечера: возрасен – 10, дете – 5€.
Дополнителни услови:
▪ Доплата за дополнително легло во Малина : возрасен – 6€, дете (2-12.99 год.) – 3€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете од 2-12.99 год. – 35€
▪ За туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА