ВИЛА ИВАНКО – СУТОМОРЕ – ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2019

Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Петровец. Ова мирно место е совршено за одмор и релаксација.Пријатни жители и гостопримлива атмосфера е првото нешто што ќе го забележите кога ќе пристигнете во Сутоморе.Има голем луна парк, долго шеталиште, голем број на продавници за сувенири и кафулиња, aптеки, амбуланта, маркети…
Она што е веднаш забележливо кога прв пат пристигнувате во Сутоморе е природната убавина: Пространа плажа и азурно море од една и голем планински масив од друга страна.
Во сезона Сутоморе остварува преку 10.000 ноќевања дневно. Населението се занимава со туризам, кој е основен извор на приходи на овој град. Големата посетеност на градот највеќе се должи на младите луѓе. Mногу хотели, ресторани, кафулиња, клубови, дискотеки придонесуваат ова место да биде привлечно за голем број туристи.

ВИЛА ИВАНКО – СУТОМОРЕ

ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2019

ВИЛА ИВАНКО располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби. Секоја соба е опремена со клима, тв, тоалет и фрижидер. Користењето на клима уредот е вклучен во цена.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе барови, дискотеки, забавни пракови за деца и други објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

 

Период

Вила Иванко

1

14.06-23.06 250
2 23.06-02.07

250

3

02.07-11.07 250
4 11.07-20.07

260

5

20.07-29.07 260
6 29.07-07.08

260

7

07.08-16.08 260
8 16.08-25.08

245

9

25.08-03.09 235
10 03.09-12.09

215

 

– Прво дете   до 13.99 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.   * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полни пансиони со вклучен превоз).

– Второ  дете до 13.99 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

*Цените се изразени во евра за уплата во денарка противредност 1 евро=62 мкд

 

  

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019