ВИЛА ХРИСТОС СИВИРИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

СИВИРИ е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Главната културна атракција во Сивири, е обновениот амфитеатар познат и по својата врвна акустика. Со него и самото место, секое лето е домаќин на познатиот фестивал кој привлекува илјадници посетители. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок совршен за сончање, а на истата можат да се изнајмат и повеќе чадори и лежалки за одмор. Морето е плитко и идеално за безбедно капење. Во Сивири има доволно маркети и проавници, а најблиската банка, аптека и здравствен центар се оддалечени само 5км, во блиската Касандрија.

ВИЛА ХРИСТОС СИВИРИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

ПОПУСТ ОД 10%

за КОМПЛЕТ УПЛАТИ

ДО 30.03.2019!!!

 

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

ВИЛА HRISTOS – СИВИРИ

ТЕРМИНИ НОЌЕВАЊА 1/2 СТУДИО

1/4 АПАРТМАН

18.05 – 25.05

7* ПРОМО 39€ 49€
25.05 – 01.06 7* ПРОМО 49€

59€

01.06-08.06

7* 79€ 109€
08.06 -15.06 7* 99€

139€

15.06 – 22.06

7* 129€ 159€
22.06 – 29.06 7* 139€

179€

29.06 – 06.07

7 290€ 360€
06.07 -13.07 7 310€

380€

13.07 – 20.07

7 340€ 410€
20.07-27.07 7 340€ 410€
27.07 – 03.08 7 340€ 410€
03.08 – 10.08 7 340€ 410€
10.08 – 17.08 7 310 € 410€
17.08 – 24.08 7 290€ 380€
24.08 – 31.08 7* 139€ 179€
31.08 – 07.09 7* 119€ 149€
07.09 – 14.09 7* 99€ 109€
14.09 – 21.09 7* ПРОМО 49€ 59€
21.09 – 28.09 7* ПРОМО 39€

49€

 

НАПОМЕНА:   
 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 1евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз доколку користат.
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 – 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).
 • Туристичка такса 0,5€ на ден се плаќа на лице место
 • Попустите за рана резервација не се комбинираат со попустите 7+7 ноќевања.

 

Сивири   

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019