ВИЛА ХРИСТО – НЕА ФЛОГИТА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Неа Флогита е мало селце кое се наоѓа непосредно до Неа Модања, на источната страна од полуостровот Касандра (првиот крак од Халкидики). Се работи за исклучително мирно туристичко место, идеално за сите кои сакаат потполна релаксација за време на летниот одмор. Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

ВИЛА ХРИСТО – НЕА ФЛОГИТА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со 1/6 дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi – (вклучена во цената)

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/6 ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

18/05/2019 – 25/05/2019

 60.00€ ПРОМО

7*

25/05/2019 – 01/06/2019

 70.00€ ПРОМО

7*

01/06/2019 – 08/06/2019

149.00€ 

7*

08/06/2019 – 15/06/2019

179.00€ 

7*

15/06/2019 – 22/06/2019

199.00€ 

7*

22/06/2019 – 29/06/2019

219.00€ 

7*

29/06/2019 – 06/07/2019

450.00€ 

7

06/07/2019 – 13/07/2019

480.00€ 

7

13/07/2019 – 20/07/2019

540.00€ 

7

20/07/2019 – 27/07/2019

540.00€ 

7

27/07/2019 – 03/08/2019

540.00€ 

7

03/08/2019 – 10/08/2019

540.00€ 

7

10/08/2019 – 17/08/2019

540.00€ 

7

17/08/2019 – 24/08/2019

480.00€ 

7

24/08/2019 – 31/08/2019

209.00€ 

7*

31/08/2019 – 07/09/2019

199.00€ 

7*

07/09/2019 – 14/09/2019

179.00€ 

7*

14/09/2019 – 21/09/2019

159.00€ 

7*

 

Услови под кои важи аранжманот
 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман.
 • Трето , четврто ,петто и шесто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.
 • Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • Во цената на аранжманот Е вклучено користењето на клима уредот.
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.
 • Во секое студио/апартман има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.
 • Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.
 • Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.
 • Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.
 •  Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Цена на превоз на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €
 • деца од 2 до 12 години: 25 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Вила Христо

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Facebook35k
Instagram3k