Вила Giatras – Закинтос – Грција Лето 2019

ЗАКИНТОС е трето по големина, од седумте поголеми јонски острови, а воедно и еден од најубавите грчки острови, се наоѓа во јужниот дел на Јонското море. Широките песочни плажи со егзотични заливи и 123 км долга обала, со години овој остров ги превлекува туристите. Закинтос е најпознат по големите морски желки наречени “CARETTA CARETTA” кои на Закинтос се заштитен вид бидејќи таму се размножуваат.

Вила Giatras – Закинтос

Грција Лето 2019

Локација: Вила Giatras се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето), едно од најинтересните гратчиња во Закинтос, на само 10 км од главниот град – Занте. Закинтос е еден од најубавите острови на јонско море. Изобилува со места кои треба да ги посетите, долги и чисти песпчни плажи, скриени заливи со високи карпи, мали и интересни острови. Навечер има богат ноќен живот со премногу кафичи, барови и ноќни клубови. Препорачано за млади и авантуристи кои преферираат активен одмор.

Вила Giatras GPS Координати: 37.722602, 20.863053

Плажа: 40 метри од градската песочна плажа.

Опис на Вила Giatras

Сите студиа и апартмани располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден).

Во склоп на вилата се наоѓа и базен кој Ви е на располагање од 08 – 22 часот секој ден.

1/2 студио: два единечни кревети (или еден брачен)
1/3 студио: три единечни кревети (или еден брачен и еден единечен)

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за “early booking”: За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

 

Цените се дадени по лице за пакет: превоз+сместување, во евра без попуст
Вила Giatras Период Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
13.06. – 21.06 7 155 € 143 €
20.06. – 28.06 7 165 € 153 €
27.06. – 05.07 7 185 € 170 €
04.07. – 12.07 7 205 € 190 €
11.07. – 19.07 7 225 € 206 €
18.07. – 26.07 7 235 € 216 €
25.07. – 02.08 7 235 € 216 €
01.08. – 09.08 7 235 € 216 €
08.08. – 16.08 7 235 € 216 €
15.08. – 23.08 7 225 € 210 €
22.08. – 30.08 7 195 € 180 €
29.08. – 06.09 7 155 € 143 €
05.09. – 13.09 7 125 € 116 €
12.09. – 20.09 7 110 € 105 €
19.09. – 27.09 7 100 € 90 €
26.09. – 04.09 7 90 € 80 €

 

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Wi-fi: вклучен во цената.
Доплата за клима уредот: 5 евра на ден на лице место
Во цената Е вклучен превоз.

 

Напомена:

 • Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден.
 • Попуст за сопствен превоз – 40 евра по лице.

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Македонија за Закинтос (секој четврток):
 • 18:30 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – Доплата 10€ по лице
 • 18:30 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер до Битола
 • 19:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер до Битола
 • 19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река) – Трансфер до Битола
 • 20:45 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) -Трансфер до Битола
 • 21:30 h Битола (на Автпбуска станица Транскоп- на перон)
 • 20.00 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • 20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • 21.00 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • 20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – Доплата 5€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години: Плаќаат само превоз од 50€

 

ВИЛА GIATRAS ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
  преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира
  автобус,
 • Препорачуваме патничко псигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезoна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во
  случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја
  надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и
  продаде слобпдните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
 • Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Вила Giatras