ВИЛА ГАЛИНИ КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Калитеа е туристичко место кое се наоѓа на 70 км. југоисточно од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна,медитеранска мирисна вегетација,каде што самата гостопримливост на домаќините го прават ова место примамливо за одмор. Ова место е познато и по големиот број на ноќни клубови кои се најпривлечни за младата популација.

 КАЛИТЕА – ЛЕТО 2019

ВИЛА ГАЛИНИ

Вила ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа во Калитеа. Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба. Идеална локација за вистински одмор со опуштање од звукот и бојата на морето. Сите соби се со поглед на море. Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции. Вилата се состои од два блока, првиот блок „Б” е со трокреветни студиа, вториот блок „А“ е со двокреветни студија. Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна, решо, кујнски инвентар, фрижидер, тв, разладен систем и тераси. Собите немаат клима уред! Вилата е со скромен квалитет идеална за луѓе кои сакаат мирен одмор и сместување на сама плажа. Истата е од “Ц„ категорија.
GPS координати:
40.072777, 23.451852

40°04’22.0″N 23°27’06.7″E

 

Табела 1. ПАКЕТ АРАНЖМАН МАЈ – ЈУНИ. Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања.

ТЕРМИН

19.05.2019 26.05.2019 02.06.2019 09.06.2019 16.06.2019 23.06.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи

7 ноќи

Во студио 65 € 85 € 115 € 125 € 135 € 155 €

 

 

Табела 2. Цена за НАЕМ на студио за 7 ноќевања за период ЈУЛИ – АВГУСТ / превоз со доплата 35 евра!

ТЕРМИН

НАЕМ 1/2 студио 1/3 студио
30.06.2019 7 ноќи 329 €

349 €

07.07.2019

7 ноќи 379 € 399 €
14.07.2019 7 ноќи 399 €

429 €

21.07.2019

7 ноќи 399 € 429 €
28.07.2019 7 ноќи 399 €

429 €

04.08.2019

7 ноќи 399 € 429 €
11.08.2019 7 ноќи 399 €

429 €

18.08.2019

7 ноќи 389 € 419 €
25.08.2019 7 ноќи 319 €

339 €

 

 

Табела 3. ПАКЕТ АРАНЖМАН СЕПТЕМВРИ.
Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.
ТЕРМИН 01.09.2019 08.09.2019 15.09.2019 22.09.2019
НОЌЕВАЊА 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи 7 ноќи
Цена по лице 155 € 135 € 115 € 85 €

 

Сместување за минимум 2 лица во студио, 3-та особа бесплатно (плаќа само превоз)

 

 

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

– ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА ;
– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО;

– АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА

– ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ ПЛАТЕНО ПО РЕАЛНА ЦЕНА СЕ НАМАЛУВА 10 ЕВРА, КОГА СЕ УПЛАЌА ПО ПРОМО ЦЕНИ НЕМА НАМАЛУВАЊЕ

Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

 

ОПИС НА СТУДИЈА

 

Вила Галини
Блок „Б“
Приземје

Студио бр.3Д 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
Се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа. Студиото е со поглед на море. Располага со три поединечни кревети, мини кујна со садови, решо, мал фрижидер, тв, разладен уред, мало вц со туш, тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години. На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

 

1 кат

Студио бр.11Г 1/3 (3 лица) + 1 дете до 05,99 години
Се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.  Располага со три поединечни кревети, мини кујна со садови, решо, голем фрижидер, тв, разладен уред, мало вц со туш, тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години. На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

 

Вила Галини
Блок „А“
1 кат

Студио бр.3 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
Се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море. Располага со еден дупол кревет, мини кујна со садови, решо, мал фрижидер, тв, разладен уред, мало вц со туш, тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години. На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

 

Студио бр.4 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
Се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море.  Располага со еден дупол кревет, мини кујна со садови, решо, мал фрижидер, тв, разладен уред, мало вц со туш, тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години. На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

 

Студио бр.5 1/2 (2 лица ) + 1 дете до 05,99 години
Се наоѓа на први кат и излегува на тераса на која има маса со столици. Студиото е со поглед на море. Располага со еден дупол кревет,мини кујна со садови, решо, мал фрижидер, тв, разладен уред, мало вц со туш, тераса со маса и столови. Има можност за дополнително креветче за дете до 05,99 години. На плажата имате лежалки и чадор бесплатно.

 

Вила Галини

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k