Вила Евридики Лименас – Тасос – Грција Лето 2019

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

Вила Евридики Лименас – Тасос

Грција Лето 2019

Вила Евридики е лоцирана во мирниот дел на Лименас на оклу 15 мин. од градската плажа и центарот и на околу 300 метри. Од првата најблиска плажа. Вилата располага со 1/2, 1/3 студија како и 1/4 и 1/5 апартмани, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Вилата располага со базен сместен во голем двор уреден со зеленило. Спроти вилата има маркет.

 

Период

Услуга: ноќевање

Бр. на ноќевања 1/2

студио

1/3

студио

1/2+2

апартман

1/4+1

апартман

26.05-02.06.19 7* 100 110 120

135

02.06-09.06.19

7* 140 150 160 175
09.06-16.06.19 7* 160 170 180

195

16.06-23.06.19

7* 190 200 210 225
23.0630.06.19 7* 220 240 250

265

30.06-09.07.19

9 480 520 540 580
09.07-18.07.19 9 580 630 650

690

18.07-27.07.19

9 580 630 650 690
27.0705.08.19 9 580 630 650

690

05.08-14.08.19

9 580 630 650 690
14.08-23.08.19 9 580 630 650

690

23.0801.09.19

9 520 560 580 620
01.0908.09.19 7* 190 210 220

235

08.09-15.09.19

7* 160 180 200 215
15.09-22.09.19 7* 140 160 180

195

22.09-29.09.19

7* 110 125 150

165

 

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања во Вила Евридики со вклучен превоз по лице (трето,четврто и петто – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Во цената на аранжманите не е вклучено користењето на клима уредот и се доплаќа 4€ на ден.
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секој од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

 

Вила Евридики

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019