ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ – СУТОМОРЕ – ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2019

Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Петровец. Ова мирно место е совршено за одмор и релаксација.Пријатни жители и гостопримлива атмосфера е првото нешто што ќе го забележите кога ќе пристигнете во Сутоморе.Има голем луна парк, долго шеталиште, голем број на продавници за сувенири и кафулиња, aптеки, амбуланта, маркети…
Она што е веднаш забележливо кога прв пат пристигнувате во Сутоморе е природната убавина: Пространа плажа и азурно море од една и голем планински масив од друга страна.
Во сезона Сутоморе остварува преку 10.000 ноќевања дневно. Населението се занимава со туризам, кој е основен извор на приходи на овој град. Големата посетеност на градот највеќе се должи на младите луѓе. Mногу хотели, ресторани, кафулиња, клубови, дискотеки придонесуваат ова место да биде привлечно за голем број туристи.

ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ – СУТОМОРЕ

ЦРНА ГОРА ЛЕТО 2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

Вила Ексклузив се наоѓа на само 250м од плажата во Сутоморе и располага со двокреветни и трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), Тв, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.

Во склоп на објектот има и WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).


Смена


Период

Вила Ексклузив

3

1 14.06-23.06

270 €

2

23.06-02.07 270 €
3 02.07-11.07

270 €

4

11.07-20.07 280 €
5 20.07-29.07

280 €

6

29.07-07.08 280 €
7 07.08-16.08

280 €

8

16.08-25.08 260 €
9 25.08-03.09

250 €

10

03.09-12.09

220 €

 

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  пакет аранжман по лице (9 полни пансиони со вклучен превоз).

– Прво дете   до 13.99 год. плаќа 50 % од цената на аранжманот

– Второ  дете до 13.99 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра)
* Попустот важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)
– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра)
– Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра
– Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица
– Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност  ( 1 евро = 62ден.)

Поаѓање за Црна Гора :
Прилеп (стара автобуска) – 02.00 часот
Кавадарци (пумпата кај Росоман ) – 03.00 часот
Велес (пумпа Макпетрол, спроти мотел Македонија) – 04.00 часот
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Ви благодариме за разбирањето.

Сутоморе

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019