ВИЛА ДИНИРА – ФУРКА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Градчето Фурка, веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така експонирана, десната страна на Касандра (гледано кон морето) е сепак прекрасно дело на природата, која смело се поиграла со копното наспроти широчината на големиот залив и отвореното Егејско море. Градчето Фурка, како и многуте туристички места кои се нижат покрај оваа страна од првиот крак, е препознатливо по своите специфични географски карактеристики. Опкружено со пошумените страни на блиските ридови, положено покрај песочните плажи и синото море, ова место оддамна ги освоило своите први туристи. Добрата инфраструктура, организираните и квалитено изградени објекти за сместување, туристичките содржини на Фурка и ја дале карактеристиката за едно од најубавите места на десната страна од Касандpа.

Вила Динира – Фурка

Грција Лето 2019

10% за рана уплата до 15.03.2019

Вила Динира

Локација: Лоцирана на првата улица која се протега низ долгиот брег на Фурка, вилата воедно
се наоѓа на само 50 метри оддалеченост од песочната плажа.

Сместување: Освен со својата модерна градба, овој објект може да се истакне и со своите убаво опремени трокреветни и четворокреветни студиа за сместување.

Опрема: Студијата имаат комлетно опремена кујна , клима уред кој е вклучен во цената. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ И НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ !

Вила Динира – ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 + 1 студио

19.05 – 26.05

7* 49 € промо
26.05 – 02.06 7*

69 € промо

02.06 – 09.06

7* 79 € промо
09.06 – 16.06 7*

129 €

16.06 – 23.06

7* 149 €
25.08 – 01.09 7*

159 €

01.09 – 08.09

7* 129 €
08.09 – 15.09 7*

109 €

15.09 – 22.09

7* 99 €
22.09 – 29.09 7*

69 €

 

Вила Динира – СЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Период

Бр.на ноќи

1/3 + 1 студио

23.06 – 02.07

9 379 €
02.07 – 11.07 9

459 €

11.07 – 20.07

9 499 €
20.07 – 29.07 9

499 €

29.07 – 07.08

9 499 €
07.08 – 16.08 9

499 €

16.08 – 25.08

9

479 €

 

 • ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за
  превоз.
  Доколку се користи сопствен превоз (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.
 • СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ се дадени за наем на студио (9) , превозот се доплаќа.
  Превозот чини: 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години, Деца до 2 години бесплатно
  Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.
  Превозот Ве остава до најблиската локација на вилата, каде може да застане и да се паркира
  Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во студијата е е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
  преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Вила Динира - Фурка 

Facebook35k
Instagram3k