ВИЛА ДИМИТРА КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Калитеа е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристалната чиста вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Сместена е во прекрасна околина опкружена со борови дрва и ви овозможува да уживаме во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови. Ги привлекува туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

Вила Димитра – се наоѓа близу центарот на Калитеа оддалечена од плажа 500 м. Вилата е нова градба и е веднаш до спортското игралиште. Во непосредна близина на вилата се наоѓа парк, пекара, таверни, супермаркет, многу бутици и продавници. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студиа, опремени со кујна, бања, клима вклучена во цената, тв , бања, тераса и интернет. Собите се со поглед кон игралиштето.

 

Смена

Период Ноќевање Димитра

студио 1 / 3

  

Димитра   

студио  1 /4

1 19.05-26.05 7 59 Промо

69 Промо

2

26.05-02.06 7 109 Промо 119 Промо
3 02.06-09.06 7 139

149

4

09.06-16.06 7 219 239
5 16.06-23.06 7 249

259

6

23.06-30.06 7 299 309
7 30.06-07.07 7 329

339

8

07.07-14.07 7 339 349
9 14.07-21.07 7 369

379

10

21.07-28.07 7 379 389
11 28.07-04.08 7 379

389

12

04.08-11.08 7 379 389
13 11.08-18.08 7 339

349

14

18.08-25.08 7 299 319
15 25.08-01.09 7 249

269

16

01.09-08.09 7 169 179
17 08.09-15.09 7 129 

139 

18

15.09-22.09 7 79  Промо 89 Промо
19 22.09-29.09 7 59  Промо

69 Промо

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен билет до Калитеа чини :
Цените се дадени по студио за 7 ноќевања, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро= 62 ден.

       – Возрасни 35 евра од Скопје.
       – Деца од 2 до 7 години 25 евра од Скопје.
       – Деца до 2 години бесплатно – не користи седиште.

 

Останати услови и попусти :
  • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7 % попуст.
  • Попустите не можат да се комбинираат. На промо цените не следува попуст.
  • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години.
  • Во цената не е вклучено патничко – здравствено осигурување.

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019